Ortopedický magazín logo

Reklama

Indonézia je na pokraji katastrofy, šíři sa v nej delta. Na situáciu upozornil Červený kríž

Indonézia je na pokraji katastrofy

Zdravotník testuje ženu na ochorenie COVID-19 v Jakarte 29. júna 2021. FOTO TASR/AP

Indonézia je na pokraji katastrofy pre Covid-19. Takto situáciu v ázijskej krajine opísal Červený kríž. Čiastočne z dôvodu šírenia variantu delta. Červený kríž Indonéziu vyzval, aby zintenzívnila svoju očkovaciu kampaň aj testovanie, informuje agentúra DPA.

Indonézske lekárske združenie tento týždeň varovalo, že zdravotníctvo na ostrove Jáva už takmer kolabuje a mnohé z tamojších nemocníc pacientov už neprijímajú.

Každý deň vidíme, ako tento variant delta Indonéziu posúva stále viac na pokraj covidovej katastrofy,“ povedal Jan Gelfand, šéf indonézskej pobočky Medzinárodnej federácie Červeného kríža a Červeného polmesiaca (IFRC). „Potrebujeme prijatie bleskových krokov na celom svete, aby krajiny ako Indonézia mali prístup k vakcínam potrebným na odvrátenie desaťtisícov úmrtí,“ dodal ďalej vo vyhlásení.

Testy na nový koronavírus vykazujú v Indonézii v súčasnosti viac ako 20 percentnú pozitivitu, čo naznačuje, že skutočný počet nakazených bude zrejme ešte oveľa vyšší, uvádza IFRC.

Indonézske úrady hlásili v utorok 20.467 nových prípadov korovanírusu. Tým sa ich celkový počet od začiatku pandémie zvýšil na približne 2,2 milióna. Za posledný deň pribudlo v súvislosti s covidom aj 463 úmrtí. Pandémia si už v krajine vyžiadala už 58.024 obetí.

Indonézsky prezident Joko Widodo v pondelok informoval, že v krajine začnú čoskoro očkovať aj deti vo veku 12 – 17 rokov. Tamojší regulačný úrad totiž nedávno schválil tzv. núdzové použitie vakcíny od čínskej firmy Sinovac Biotech pre túto vekovú skupinu.

Prinajmenšom prvú dávku vakcíny proti covidu dosiaľ dostalo v štvrtej najľudnatejšej krajine sveta už takmer 28,3 milióna ľudí vo veku 18 a viac rokov. DPA pripomína, že 270-miliónová Indonézia si za cieľ vytýčila zaočkovať 181,5 milióna svojich obyvateľov do začiatku roka 2022.

Zdroj: TASR-DPA

Foto: TASR-DPA 

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This