Ortopedický magazín logo

Reklama

SMS s číslom COVID-19 passu si uschovajte

SMS s číslom COVID-19 passu si uschovajte

Viacerým Slovákom prišla v posledných dňoch SMS správa s číslom COVID-19 passu. SMS s číslom COVID-19 passu si uschovajte, vyzýva Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI).

Ako centrum vysvetlilo na sociálnej sieti, ide o rovnaký COVID-19 pass, aký občanom pridelil systém už pri prvom testovaní a s ktorým im chodili výsledky antigénových či PCR testov.

COVID-19 pass bude podľa NCZI slúžiť na vyžiadanie Digitálneho COVID preukazu Európskej únie o vakcinácii, vykonaní testu alebo prekonaní ochorenia.

Požiadať oň je možné na webovej stránke https://covidforms.nczisk.sk/index.php.

Minister Lengvarský odporúča dovolenku v SR, opätovne vyzval aj na očkovanie

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) vyzval ľudí, aby sa dali zaočkovať proti ochoreniu COVID-19.

„To jediné nás ochráni pred treťou vlnou pandémie,“ zdôraznil v utorkovom mimoriadnom príhovore v RTVS.

Odporúča tiež stráviť letnú dovolenku na Slovensku. Lengvarský apeluje na každého, aby sa dal zaočkovať a chránil nielen seba, ale aj svojich najbližších. „Nič účinnejšie proti COVID-19 ako očkovanie ľudstvo nevymyslelo. Nedajte sa stiahnuť do sveta poloprávd a konšpirácií. Dôverujme vedcom,“ povedal.

Pripomenul, že nakaziť sa môže každý, ale zaočkovaní zvládnu ochorenie bez ťažkého priebehu. Ambulantných lekárov zároveň vyzval, aby sa zapojili do očkovania. Podľa ministra sa netreba nechať „učičíkať“ falošným pocitom bezpečnosti. Pripomenul, že situácia je vážna a v zahraničí pribúdajú v súvislosti s nákazlivejším delta variantom denne nové prípady a opäť sa plnia nemocnice.

Zdroj: TASR

Foto: Envato Elements 

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This