Ortopedický magazín logo

Reklama

Brazilského prezidenta trápi chronická štikútka. Absolvoval vyšetrenie v nemocnici

Brazilského prezidenta Jair Bolsonara trápi chronická štikútka

Na snímke brazílsky prezident Jair Bolsonaro. Foto: TASR/AP

Chronická štikútka dnes doviedla brazílskeho prezidenta Jaira Bolsonara (66) do vojenskej nemocnice v hlavnom meste Brazília. Tam má podstúpiť vyšetrenia, ktoré majú odhaliť príčinu jeho chronickej štikútky. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na tamojšiu vládu.

Prezident sa od minulého týždňa na verejnosti sťažuje, že od zubného chirurgického zákroku z 3. júla ho trápi chronická štikútka. 

„Stalo sa mi to už aj v minulosti. Možno je to pre lieky, ktoré beriem – štikútku mám 24 hodín denne,“ povedal minulý týždeň v miestnej rozhlasovej stanici. O svojom zdravotnom probléme hovoril i v utorok večer svojim stúpencom pred prezidentskou rezidenciou v brazílskej metropole.

Prezidentská kancelária uviedla, že Bolsonaro sa cíti dobre. Lekári ho budú pozorovať 24 – 48 hodín, „nie však nevyhnutne v nemocnici“, píše sa vo vyhlásení.

Bolsonaro utrpel počas predvolebnej kampane v septembri 2018 bodné zranenie brucha a odvtedy podstúpil viacero operácií. Vlani v júli sa nakazil koronavírusom – mal však len mierne príznaky a jeho stav si nevyžadoval hospitalizáciu. Počas verejných vystúpení v uplynulých mesiacoch aj prudko kašľal, pripomína agentúra Reuters.

Zdroj: TASR, Reuters

Foto: TASR/AP 

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This