Ortopedický magazín logo

Reklama

Žilina: Lôžkové oddelenia urológie a pediatrickej ortopédie FNsP oživili výstavy

Žilina 14. septembra (TASR) – Výstavy obrazov a fotografií umiestnili na lôžkových oddeleniach urológie a pediatrickej ortopédie vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline. Podľa hovorkyne nemocnice Lenky Zátekovej ide o diela troch umelcov, pôsobiacich v Žilinskom kraji.

Doplnila, že pacienti i zdravotnícky personál nájdu na stenách originálne diela maliara a grafika Jozefa Hricka, akademického sochára Gustáva Švábika-Macvejdu i výtvarného fotografa a vydavateľa Jaroslava Horečného.
Projekt kurátorsky zastrešil výtvarný teoretik Milan Mazúr. „Som presvedčený, že výtvarné umenie vytvára príjemnejšie prostredie v nemocnici a výrazne vplýva na zdravotný stav pacientov. Veď práve umenie je často tým najlepším liekom,“ zdôraznil Mazúr.

Výstava obrazov vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline
               Výstava obrazov vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline. Foto: web Fakultnej nomocnice s poliklinikou v Žiline

Nemocnica podľa jej riaditeľa Eduarda Dorčíka víta podobné aktivity, ktoré podporujú skvalitnenie podmienok a prostredia hospitalizovaných pacientov. „Som veľmi rád, že v našej nemocnici môžeme hostiť túto mimoriadnu umeleckú výstavu a úprimne ďakujeme jej tvorcom,“ dodal.

Zdroj: TASR/redakcia

Foto: web Fakultnej nomocnice s poliklinikou v Žiline

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This