Reklama

Ortopedický magazín logo
VITAJTE
Ortopedický magazín logo
Slider

Všetky pracoviská jednodňovej chirurgie pracujú bez obmedzení

Všetky pracoviská jednodňovej chirurgie pracujú bez obmedzení

Všetky pracoviská jednodňovej chirurgie pracujú bez obmedzení, teda v plnom rozsahu. TASR o tom informovala predsedníčka výboru Slovenskej asociácie jednodňovej chirurgie (SAJCH) Eva Vidová.

„Chceme deklarovať, že aj naďalej budeme vykonávať plánované operácie pacientov v takom rozsahu, ako to len bude možné,“ uviedla Vidová, s tým, že asociácia je presvedčená, že bez jej práce by situácia s plánovanými operáciami na Slovensku bola absolútne neudržateľná.

Pripomenula, že poskytovatelia jednodňovej chirurgie vykonávajú širokú škálu operácií, predovšetkým v oftalmológii, ORL, gynekológii, chirurgii, cievnej chirurgii, ortopédii, urológii, ale aj v ďalších medicínskych odboroch. Mnohé operácie podľa jej slov patria k tým najzložitejším v danom odbore.

Aj počas prvej a druhej vlny pandémie poskytovatelia jednodňovej zdravotnej starostlivosti všetkých medicínskych odborov poskytovali svojim pacientom zdravotnú starostlivosť bez obmedzení. Vlani vykonali takmer 110.000 operácií. To ich podľa Vidovej stálo nielen veľa síl a energie, ale aj finančných prostriedkov navyše.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

Copyright 2021 © Factory 457 s.r.o.

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This