Ortopedický magazín logo

Reklama

Všetky pracoviská jednodňovej chirurgie pracujú bez obmedzení

Všetky pracoviská jednodňovej chirurgie pracujú bez obmedzení

Všetky pracoviská jednodňovej chirurgie pracujú bez obmedzení, teda v plnom rozsahu. TASR o tom informovala predsedníčka výboru Slovenskej asociácie jednodňovej chirurgie (SAJCH) Eva Vidová.

„Chceme deklarovať, že aj naďalej budeme vykonávať plánované operácie pacientov v takom rozsahu, ako to len bude možné,“ uviedla Vidová, s tým, že asociácia je presvedčená, že bez jej práce by situácia s plánovanými operáciami na Slovensku bola absolútne neudržateľná.

Pripomenula, že poskytovatelia jednodňovej chirurgie vykonávajú širokú škálu operácií, predovšetkým v oftalmológii, ORL, gynekológii, chirurgii, cievnej chirurgii, ortopédii, urológii, ale aj v ďalších medicínskych odboroch. Mnohé operácie podľa jej slov patria k tým najzložitejším v danom odbore.

Aj počas prvej a druhej vlny pandémie poskytovatelia jednodňovej zdravotnej starostlivosti všetkých medicínskych odborov poskytovali svojim pacientom zdravotnú starostlivosť bez obmedzení. Vlani vykonali takmer 110.000 operácií. To ich podľa Vidovej stálo nielen veľa síl a energie, ale aj finančných prostriedkov navyše.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This