Ortopedický magazín logo

Reklama

Rakúsky Kurier: Slovenská vláda sa mesiace nevedela dohodnúť na jasnej sratégii boja proti pandémii

rakúsky kurier hodnotí stratégiu našej vlády

Predseda vlády SR Igor Matovič, Foto: TASR - Jaroslav Novák

Takto komentuje rakúsky portál situáciu na Slovensku. Zároveň hodnotí, že práve Slovensko zaznamenalo v posledných týždňoch najviac úmrtí v pomere k počtu obyvateľov spomedzi všetkých krajín Európy. 

Skutočnosť, že sa slovenská vláda nevedela dohodnúť na jasnom postupe a stratégií boja s COVID-19, je podľa rakúskych novinárov príčinou jej možného rozpadu. Rakúsky portál dopĺňa, že v prípade nových volieb, podľa aktuálnych prieskumov, súčasná vláda utrží porážku. 

Počet úmrtí posledné dni klesá

Včera na Slovensku pribudlo 2040 prípadov nákazy, počet úmrtí sa zvýšil o 76. V nemocniciach je v súvislosti s novým koronavírusom hospitalizovaných 3675 pacientov. 

Čakáreň

Do takzvanej čakárne na očkovanie sa od stredajšieho poludnia do 16.00 h zaregistrovalo vyše 60.000 záujemcov o očkovanie.
Termíny očkovania v tejto chvíli ešte nie sú sprístupnené a každý žiadateľ sa tak v najbližších dňoch registruje automaticky do čakárne. Po registrácii príde žiadateľovi SMS správa a mail, ten však nie je povinný, s potvrdením registrácie a s PIN kódom, ktorý bude žiadateľovi slúžiť v prípade, ak bude chcieť zmeniť svoj termín očkovania.

NCZI bude žiadateľa informovať o pridelenom termíne a mieste očkovania najneskôr 48 hodín pred samotnou vakcináciou. Druhý termín vakcinácie bude žiadateľovi pridelený automaticky a do rovnakého vakcinačného centra ako pri prvej vakcinácii.

Formulár je dostupný na https://vakcinacia.nczisk.sk/registracia.

Redakcia, zdroj: Kurier.at, TASR

Foto: TASR – Jaroslav Novák

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This