Ortopedický magazín logo

Reklama

Polícia zistila v uplynulých dňoch cez 3500 priestupkov porušenia opatrení. Aj otvorené prevádzky

Polícia zistila viac ako 3500 porušení opatrení

Foto: ilustračné, Envato Elements

Policajti v období od 18. do 25. februára zistili 3521 priestupkov porušenia opatrení v súvislosti s núdzovým stavom a zákazom vychádzania. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Ako priblížila, išlo o 57 prípadov porušenia lekárom stanovenej karantény, 12 prípadov porušenia zákazu otvorenia prevádzok a 1053 prípadov porušenia povinnosti nosenia rúšok. „Napomenutím bolo vybavených 365 prípadov, uložených 2726 pokút, postúpených 264 a v riešení je 166 prípadov,“ spresnila Bárdyová.

Vláda včera prijala nové opatrenia, ktoré majú počas nasledujúcich troch týždňov od 1. do 21. marca znížiť mobilitu, spomaliť šírenie infekcie. Tiež zamedziť importu nových variantov vírusu z rizikových krajín a zredukovať nárast hospitalizácií. Kontroly protiepidemiologických opatrení sa majú zintenzívniť. Pomáhať by pri nich mali aj vojaci, mestskí či obecní policajti. O výsledkoch kontrol a prípadných pokutách sa má pravidelne informovať.

V prípade, že sa do 21. marca nedosiahne žiadaný efekt, pripraví sa zavedenie tvrdého obmedzenia pohybu, zastavenie výroby a uzavretie krajiny, takzvaný lockdown. Vyplýva to z uznesenia, ktoré v nedeľu schválila vláda.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This