Ortopedický magazín logo

Reklama

Ministerstvo zdravotníctva predstavuje svojim partnerom víziu reformy primárnej ambulantnej sféry

Ministerstvo zdravotníctva predstavuje víziu reformy primárnej ambulantnej sféry

Foto: ilustračné, TASR-Jaroslav Novák

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR v týchto dňoch predstavuje svojim partnerom víziu reformy primárnej ambulantnej sféry. Cieľom reformy má byť: vznik nových ambulancií, podpora vzniku ambulancií v najkritickejších regiónoch, nové nastavenie siete všeobecných lekárov, lepšia dostupnosť kvalitnej zdravotnej starostlivosti i motivácia pre medikov, aby po vyštudovaní ostali pracovať na Slovensku.

Na Slovensku máme oproti ostatným krajinám nízky počet všeobecných lekárov. Navyše časť z nich čoskoro dovŕši dôchodkový vek alebo už v dôchodkovom veku sú. Podľa štátnej tajomníčky Jany Ježíkovej má pripravovaná reforma pritiahnuť do ambulantnej sféry nových lekárov, aby v budúcnosti po odchode časti lekárov do dôchodku neprišlo k obmedzeniu poskytovania zdravotnej starostlivosti.

Vedenie ministerstva v týchto dňoch o vízii diskutuje so všetkými kľúčovými partnermi v zdravotníctve – s ambulantnými lekármi a odbornými spoločnosťami, zástupcami samosprávnych krajov či zdravotnými poisťovňami. Následne bude dokument predstavený aj širokej verejnosti.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, TASR- Jaroslav Novák

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This