Ortopedický magazín logo

Reklama

Levice: Nemocnica začala poskytovať lekárske prehliadky pre malých športovcov

Levice 29. septembra (TASR) – Nemocnica Agel Levice začala v spolupráci s Nemocnicou Agel Levoča poskytovať pre malých športovcov špecializované lekárske prehliadky. Medzi prvými, kto si testovanie svojho zdravotného stavu vyskúšal, bolo takmer 80 futbalových nádejí zo športového klubu FK Slovan Levice, informovala nemocnica.

Odborné prehliadky športovcov sa vykonávajú najmä z dôvodu zistenia možných kardiovaskulárnych ochorení srdca. Nevyhnutný je súhlas rodičov. Zákonný zástupca každého dieťaťa vyplní dotazník, kde podrobne uvedenie rodinnú a aj športovú anamnézu. Samotné vyšetrenie vykonávala špecialistka v športovej medicíne, primárka Fyziatricko-rehabilitačného oddelenia levočskej nemocnice Ingrid Dzurňáková.

Športovci absolvovali EKG, spirometriu, somatické vyšetrenie. „Vypočítali sme BMI index, zmerali krvný tlak so záverečným zhodnotením zdravotného stavu a odporúčaním športovej záťaže. Niektorí z nich absolvujú ešte kardiologické vyšetrenie,“ povedala primárka. Výsledok bude odoslaný športovému klubu. Celkovo možno konštatovať, že zdravotný stav drvivej väčšiny malých športovcov je veľmi dobrý a od vypuknutia pandémie sa zlepšil, skonštatovala Dzurňáková.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This