Ortopedický magazín logo

Reklama

Ako predísť požiaru z adventného venca?

Ako predísť požiaru z adventného venca?

Ako predísť požiaru z adventného venca? V súvislosti s prichádzajúcimi Vianočnými sviatkami a zapaľovaním adventnej sviečky pripomínajú hasiči obyvateľom niekoľko rád a odporúčaní, ako predísť prípadnému požiaru z adventného venca.

Sviečky v rámci adventného venca by mali byť položené na nehorľavej podložke a tak, aby sa nemohli prevrátiť. Zároveň by mali byť dostatočne vzdialené od horľavých materiálov, ako sú záclony, nábytok či tapety. Pozor treba dávať aj na kontakt sviečok s ihličím.

Sviečky by sa nemali nechať horieť bez dozoru, treba sa tiež uistiť, že sme sviečky dobre sfúkli. Ak predsa len vznikne požiar, je treba okamžite volať hasičov na čísle 150 alebo 112. Menší oheň treba skúsiť uhasiť hasiacim prístrojom alebo iným vhodným spôsobom.

„V predvianočnom období ozdobujeme naše domovy svetielkami a sviečkami, čím sa však zvyšuje riziko požiarov. Pri zapaľovaní sviečok na adventom venci myslite aj na rady hasičov. Nikto z nás by predsa nechcel, aby sviečky museli prísť sfúknuť práve hasiči,“ odkazuje Ministerstvo vnútra (MV) SR.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This