Ortopedický magazín logo

Reklama

Zoznámte sa so spoločnosťou Ottobock

Zoznámte sa so spoločnosťou Ottobock

Zoznámte sa so spoločnosťou Ottobock – svetovým lídrom v oblasti technickej ortopédie.

Sme tu pre Vás a sme kompetentní Vám pomáhať.

Kto bol Otto Bock?

Otto Bock bol ortopedický technik – človek, ktorý významne ovplyvnil a zasiahol do svetového vývoja ortopedickej protetiky.  Jeho princípy, technológie a poznatky sa využívajú dodnes. 

Otto Bock s manželkou
pán Otto Bock s manželkou

Otto Bock – priekopník

Prvá svetová vojna nechala po sebe veľké množstvo amputovaných. Mladík z Nemecka vtedy prišiel s revolučnou myšlienkou vyrábať protézy zo sériových komponentov, ktoré sa postihnutému zložia na mieru s individuálne vyrobeným lôžkom. Stal sa vtedy vynálezcom a priekopníkom modulárneho systému a bol tým, kto do výroby protéz zaviedol interdisciplinárny tím odborníkov. Skúmal biomechaniku a obraz chôdze – vždy mu veľmi záležalo na tom, aby sa pacient naučil s protézou správne zaobchádzať a aby technik dokonale poznal stavbu protézy a výsledky výskumov. Organizoval školenia pre technikov, vydával odborné návody a inštruktáže. 

Otto Bock
Otto Bock pri práci s pacientom

Otto Bock – majster komunikácie

Úspech Otta Bocka a jeho spoločnosti, ktorú založil v roku 1919, tkvel okrem iného aj v tom, že dokázal poskytovať praktické informácie ortopedickým technikom a vyžadoval priamy kontakt s amputovanými. Okrem toho, že bol špecialistom v technickej ortopédii, bol aj majstrom reklamy a PR. Vedel osloviť lekárov, technikov aj pacientov. Úspešne využíval účinné nástroje marketingu.

Otto Bock – človek

Archív rodiny Bock ukazuje propagačné materiály, kde amputovaní tancujú a jazdia na motorke. Zakladateľovi firmy nešlo len o vyrobenie pomôcky. Už vtedy chcel prinášať kvalitu pre život. Otto Bock s potešením učil mladých technikov, osobne hovoril s ľuďmi po amputácii. Jeho individuálny, osobný a priateľský prístup dodržiava jeho spoločnosť dodnes.

Spoločnosť Ottobock

V 1935 prichádza do firmy Max Näder, mladý učeň, ktorý sa v auguste 1943 stáva zaťom pána Bocka. Jeho vnuk, profesor Hans Georg Näder je súčasným majiteľom a prezidentom spoločnosti. Ottobock, už viac ako 100 rokov vyvíja inovatívne produkty a medicínske technológie, ktoré sa využívajú najmä v oblasti technickej ortopédie.

prof. Hans Georg Näder a Max Näder
prof. Hans Georg Näder a Max Näder

Ottobock neustále rozvíja a zdokonaľuje technológiu na zlepšenie života hendikepovaných. V roku 2019 spoločnosť investovala 9 % svojho obratu z predaja výrobkov do výskumu a vývoja. V súčasnosti ponúka široké portfólio invalidných vozíkov, vertikalizátorov, komponentov, modulov a materiálov na výrobu protéz a ortéz. 

Od roku 1919 výrobky a technológie spoločnosti Ottobock pomáhajú ľuďom získať späť voľnosť pohybu. Spoločnosť spôsobila revolúciu na trhu – v liečbe pacientov, práve vďaka sériovej výrobe protetických komponentov. Neskôr sa Ottobock zameral na mikroprocesorom riadené kolenné kĺby, napríklad bionický systém Genium, počítačovo ovládaná ortéza dolnej končatiny C-Brace, multikĺbová bebionická ruka, elektrické invalidné vozíky Juvo a rad exoskeletov Paexo pre ergonomické pracoviská.

Od roku 1988 je Ottobock servisným partnerom na Paraolympijských hrách. Naši technici na týchto hrách poskytujú všetkým športovcom servis protéz, ortéz a vozíkov zdarma.

Cieľavedomosť firmy Ottobock zlepšovať kvalitu života urobilo zo spoločnosti globálneho lídra v oblasti technológie nositeľnej ľudskej bioniky, ktorá vylepšuje alebo nahrádza časti ľudského tela.

Rodinný podnik so silnou pozíciou na trhu

Ottobock je moderná rodinná spoločnosť, ktorá spája lásku k pokroku s tradičnými hodnotami, podľa ktorých skutočne žije. Vo svete má 54 dcérskych spoločností a zamestnáva viac ako 7 000 ľudí. 80 % akcií Ottobock SE & Co. KGaA vlastní spoločnosť Näder Holding GmbH & Co. KG. Toto je výlučné vlastníctvo rodiny majiteľov Näders, priamych potomkov Otta Bocka, zakladateľa spoločnosti.

Otto Bock Slovakia

Dcérska spoločnosť Otto Bock Slovakia, s.r.o. bola založená v roku 2007 so sídlom v Bratislave. Svoju činnosť zameriava na distribúciu komponentov, modulov a materiálov na výrobu ortopedicko-protetických pomôcok pre všetky stupne zdravotného znevýhodnenia s pôsobnosťou na celom území Slovenskej republiky. 

Ottobock Slovakia
Sídlo spoločnosti Otto Bock Slovakia

Disponuje školiacim a vzdelávacím technickým strediskom, ktoré vedie certifikovaný technik v oblasti technickej ortopédie. V rámci svojho projektu Neuro Orthotics Center poskytuje konzultácie pri individuálnych požiadavkách na ortotické vybavenie a riešenia mobility pre pacientov s neuromuskulárnym znevýhodnením.

Otto Bock Slovakia
Recepcia spoločnosti Otto Bock Slovakia

Vzdelanie a školenia

Otto Bock Slovakia sa podieľa na výučbe budúcich ortopedických technikov na strednej zdravotníckej škole v Bratislave. Tím spoločnosti sa pravidelne zúčastňuje odborných kongresov a podujatí, ktoré aj spoluorganizuje. Dlhoročne spolupracuje s nadáciami, združeniami a organizáciami hendikepovaných, ktorých aktivity podporuje.

Ottobock školenie
Nastavovanie protézy počas školenia

Firma usporadúva školenia pre ortopedických technikov, fyzioterapeutov a rehabilitačných pracovníkov. Učí ich pracovať s novými produktami a technológiami. Otto Bock Slovakia sa tiež spolupodieľa na vytváraní a zavádzaní vzdelávacích systémov. 

Svojou každodennou činnosťou firma Ottobock plnohodnotne napĺňa myšlienku:

„Sme kompetentní pomáhať Vám“.

Zdroj: Otto Bock Slovakia

Foto: Otto Bock Slovakia

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This