Ortopedický magazín logo

Reklama

Žena z Mali porodila devätorčatá. Ak je to pravda, Išlo by o extrémne zriedkavý prípad

Žena z Mali porodila devätorčatá

Žena z afrického štátu Mali porodila v utorok v Maroku devätorčatá a všetkým bábätkám sa „darí dobre“, informovala malijská vláda. Marocké úrady však ešte správu nepotvrdili. Išlo by o extrémne zriedkavý prípad, uviedla tlačová agentúra AFP.

Malijská vláda previezla letecky 25-ročnú Halimu Cisseovú, ženu zo severu chudobného západoafrického štátu, do Maroka 30. marca, aby tam dostala lepšiu lekársku starostlivosť. Pôvodne sa očakávalo, že žena čaká sedmorčatá.

Prípady žien, ktoré úspešne v riadnom termíne porodia sedmorčatá, sú zriedkavé – a devätorčatá sú ešte zriedkavejšie. Hovorca marockého ministerstva zdravotníctva Rašíd Kúdharí uviedol, že nemá žiadne informácie o takomto početnom pôrode v niektorej z marockých nemocníc. Malijské ministerstvo zdravotníctva však vo vyhlásení napísalo, že Cisseová porodila cisárskym rezom päť dievčat a štyroch chlapcov

Matke a bábätkám sa zatiaľ darí dobre,“ povedala pre AFP malijská ministerka zdravotníctva Fanta Sibyová. Dodala, že ju o tom informoval malijský lekár, ktorý sprevádza Cisseovú v Maroku.

Domov sa majú vrátiť do niekoľkých týždňov, doplnila ministerka. Lekári sa obávali o Cisseovej zdravie a aj toho, či majú bábätká šancu na prežitie. Malijské ministerstvo vo vyhlásení uviedlo, že vyšetrenia ultrazvukom vykonané v Mali aj v Maroku ukazovali, že Cisseová čaká sedem detí. Sibyová zablahoželala „lekárskym tímom v Mali a Maroku, ktorých profesionalita je zdrojom šťastného konca tohto tehotenstva“.

Zdroj: TASR, AFP

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This