Ortopedický magazín logo

Reklama

Zdravotní klauni sú tu pre pacientov aj počas Vianoc

Zdravotní klauni sú tu pre pacientov aj počas Vianoc

Profesionálni zdravotní klauni z občianskeho združenia Červený nos Clowndoctors budú rozveseľovať pacientov v nemocniciach aj počas Vianoc. Ako TASR informovala za združenie Martina Dobšinská Novomestská,  do piatka 31. decembra majú v pláne 65 vystúpení.

„Sme radi, že môžeme byť spolu s pacientmi, rodičmi a personálom, aby sme im v tomto období pomohli narušiť ich každodenný stereotyp. Pre deti je dôležité, aby aspoň na chvíľu zabudli, že sú v nemocnici a prišli na iné myšlienky. Napríklad aj na to, že všetko zlé raz skončí – či už je to bolesť, smútok, strach, odlúčenie od rodiny, ale aj pandémia. Práve v tom je sila humoru, ktorý v sebe nesie radosť i nádej,“ povedal umelecký riaditeľ združenia Pavel Mihaľák.

Okrem hlavného programu, návštev na detských oddeleniach, budú klauni tiež odprevádzať na operácie deti, prípadne ich môžu pacienti stretnúť v čakárňach odborných lekárov. V Košiciach a Banskej Bystrici svojím humorom skrátia pacientom a ich rodičom čas pri čakaní na triážach pred nemocnicou.

Seniorské zariadenia v súčasnosti klauni nenavštevujú, ponúkajú však možnosť Klaunskej návštevy online. Túto formu interaktívneho videohovoru s dvomi zdravotnými klaunmi spustil Červený nos v prvej vlne pandémie a počas nepriaznivej situácie ju využívajú najmä seniori v zariadeniach a ťažko choré deti v paliatívnej alebo v dlhodobej intenzívnej domácej starostlivosti.

Profesionálni zdravotní klauni z Červeného nosa sú okrem iného vyškolení aj v oblasti hygienických pravidiel v zdravotníctve. Sú plne zaočkovaní a pravidelne testovaní.

Zdroj: TASR

Foto: Červený nos, Clowndoctors

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This