Ortopedický magazín logo

Reklama

Zdravie: V Trnave otvárajú nové zdravotné stredisko

Trnava 25. októbra (TASR) – Prestavba nevyužívanej časti internátu na Študentskej ulici v Trnave vyšla Trnavský samosprávny kraj (TTSK) na 400.000 eur. Od tohto týždňa funguje ako nové zdravotnícke stredisko, ktoré prevádzkuje krajská spoločnosť Zdravá župa. Pacienti sa na vyšetrenie v moderných priestoroch budú môcť objednať prostredníctvom elektronického systému, informoval odbor komunikácie TTSK.

V stredisku bude k dispozícii niekoľko ambulancií. Ambulancia všeobecného lekára s obvodom po Márii Sivákovej sa už presťahovala z priestorov mestskej polikliniky. Postupne by mali pribudnúť novozriadené ambulancie v odboroch kardiológia, neurológia alebo diabetológia. Tieto nedostatkové špecializácie boli vybrané na základe pokrytia optimálnej siete. „Zameriame sa aj na rozvoj dlhodobej a paliatívnej starostlivosti. Zriadili sme agentúru domácej ošetrovateľskej starostlivosti (ADOS) a mobilný hospic, ktorých je v kraji napriek dopytu obyvateľov veľmi málo,“ uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič. TTSK počíta s tým, že časť ďalších nákladov na vybavenie strediska bude pokrytých z Plánu obnovy a odolnosti SR. Plánuje sa zapojiť aj do výziev na budovanie mobilných hospicov a doplnenie siete ADOS. Podľa riaditeľky odboru zdravotníctva Úradu TTSK Lucie Šmidovičovej uvažujú o rozšírení ponuky starostlivosti, i o vytvorení podobných stredísk v ďalších častiach kraja.

Prístup a parkovanie pre imobilných pacientov nového zdravotného strediska je pri vstupe smerom zo Študentskej ulice, parkovanie pre imobilných bude možné vo dvore z vjazdu z Ulice Jána Sambuca, kde budú k dispozícii aj parkovacie miesta pre návštevníkov zariadenia. Platené parkovanie je možné aj v priľahlých uliciach.

Zdroj: TASR
Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This