Ortopedický magazín logo

Reklama

Začína kampaň Valentínska kvapka krvi

Začína kampaň Valentínska kvapka krvi

Na Slovensku od dnes (14. 2.) začína kampaň Valentínska kvapka krvi. Organizuje ju Slovenský Červený kríž (SČK) v spolupráci s Národnou transfúznou službou (NTS) SR a hematologicko-transfúziologickými oddeleniami nemocníc s cieľom osloviť darcov a najmä prvodarcov krvi. Kampaň končí 11. marca. Informovala o tom Silvia Kostelná zo SČK. 

„Dostatočné zásoby krvi sú potrebné počas celého roka. Pomocou našich cielených kampaní však nabádame ľudí na chvíľu sa zastaviť a uvedomiť si, čo je dôležité,“ skonštatovala generálna sekretárka SČK Zuzana Rosiarová. Darovaním krvi sa podľa nej môže niekomu zvýšiť šanca na život či zlepšiť zdravie.

Organizátori kampane upozorňujú, že pre pandemickú situáciu sa musia stále dodržiavať sprísnené podmienky pri darovaní krvi. Krv je možné darovať v odberových centrách NTS SR či hematologicko-transfúziologických oddeleniach v nemocniciach. Mobilné odbery sú stále zrušené.

Na odber krvi na pracoviskách NTS SR je potrebné telefonicky sa objednať na presný dátum a hodinu, čím sa predchádza zhromažďovaniu väčšieho počtu ľudí na jednom mieste. Darca musí mať ochranné rúško, pri vstupe na odberové miesto si vydezinfikuje ruky a bude mu odmeraná teplota.

Pred bežným postupom darovania krvi každý darca najprv vyplní tzv. checklist – vstupný skríning darcu krvi k obmedzeniu rizika ochorenia COVID-19. Viac informácií verejnosť nájde na webe ntssr.sk.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This