Ortopedický magazín logo

Reklama

Z vykonaných 28 062 kloktacích testov mali slovenské deti pozitívnych iba 36

Z 28 062 kloktacích testov mali deti pozitívnych 36

Pozitivita nameraná kloktacími testami je vrai na úrovni pozitivita je na úrovni 0,13 %. Foto: ilustračné, Envato Elements

Pilotné testovania kloktacími testami začalo piateho marca. Najviac žiakov sa testovalo počas 15. kalendárneho týždňa, išlo o 17.092 žiakov. K dnešnému dňu bolo vykonaných 28 062 kloktacích testov. Deti mali pozitívny test iba 36-tich prípadoch. Pozitivita je na tak podľa ministra školstva, vedy, výskumu a športu Branislava Gröhlinga na úrovni 0,13 percenta

Potvrdil aj to, že žiadna zo škôl sa nezatvorila úplne, z dôvodu pozitivity sa zatvárali len jednotlivé triedy.

„Aktuálne čísla sú veľmi dobré, chcel by som preto poprosiť všetkých, školy, učiteľov, nepedagogických a odborných zamestnancov škôl, rodičov aj žiakov, aby boli čo najzodpovednejší a dodržiavali jednotlivé opatrenia. Čím zodpovednejší všetci budeme, tým skôr bude možné vrátiť do škôl všetkých žiakov, a tým skôr bude možné udržať školy otvorené,“ upozornil Gröhling.

Pre školy aj rodičov a žiakov naďalej platia aktuálne protiepidemické pravidlá. To okrem iného podľa rezortu školstva znamená, žiaci na základných a stredných školách sú povinní nosiť rúško, preukazujú sa negatívnym testom aspoň jedného zákonného zástupcu nie starším ako sedem dní bez ohľadu na farbu okresu a žiaci na druhom stupni základných škôl a na strednej škole aj vlastným testom.

Doprajte deťom čas

Ministerstvo školstva odporúča otvoreným školám, aby žiakom v prvom týždni dopriali čas na prispôsobenie sa. Počas prvého týždňa by nemali skúšať ani písať písomky, aby si žiaci postupne zvykli na návrat do tried. Návrat do škôl by mal byť bezbolestný, aby si žiaci postupne zvykli na klasický školský režim a nemal by byť o naháňaní známok,“ podčiarkol šéf rezortu školstva.

Ďalšie uvoľnenie opatrení

Od pondelka 19. apríla sa môžu vrátiť k prezenčnej forme výučby aj žiaci ôsmych a deviatych ročníkov základných škôl. K zmene dochádza nakoľko žiadny okres nie je čierny. Účasť na vyučovaní je štandardne podmienená pretestovaním zákonného zástupcu a testuje sa tiež žiak na druhom stupni základných škôl. Naďalej platí, že v prípade nákazy môže riaditeľ so súhlasom zriaďovateľa alebo regionálneho úradu verejného zdravotníctva zatvoriť školu alebo triedu, kde sa objaví pozitívny prípad tak, ako to stanovuje COVID školský semafor.

Od 26. apríla sa celé školstvo prepne do regionálneho COVID automatu. V okresoch s najlepšou epidemiologickou situáciou tak budú môcť nastúpiť do tried všetci žiaci základných a stredných škôl.

Zdroj: tasr

Foto: Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This