Ortopedický magazín logo

Reklama

Využitie virtuálnej reality na operačnej sále

Využitie virtuálnej reality na operačnej sále

Foto: ilustračné, Envato Elements

V decembri operoval ortopedický chirurg Dr. Bruno Gobbato pacienta so zlomeninou kľúčnej kosti, ktorá sa nehojila správne. Potreboval zmeniť jej polohu a vykonať artroskopiu ramena. Tá mala odhaliť príčinu bolesti pacienta. Na pomoc si prizval dvoch kolegov. Jedného z Paríža, druhého z New Jersey. Využili k tomu virtuálnu realitu. 

Dr. Gobbato si pred operáciou nasadil náhlavnú súpravu HoloLens2. Rovnako sa k nemu pripojil aj profesor Thomas Gregory (Paríž) a Dr. John Erickson (New Jersey). Prostredníctvom aplikácie Microsoft Dynamics 365 Remote Assist im chirurg zdieľal svoje zorné pole. Cez Microsoft Teams tak mohli ďalší odborníci sledovať pacienta a obrázky, ktoré chirurg urobil na CT vyšetrení. 

,,Moji partneri mi pomohli pri operácii, získali sme tak francúzsku, americkú aj latinskoamerickú perspektívu na daný problém,”uviedol pre orthofeed.com Dr. Gobbato 

Pozrite si video s viacerými odborníkmi, ktorí sa vyjadrujú k možnostiam tejto technológie v zdravotnej starostlivosti.

 

Prvýkrát využil Dr. Gobbato túto technológiu v roku 2017. Vykonal vtedy chirurgický zákrok, ktorého sa prostredníctvom HoloLens zúčastnili chirurgovia z 13 krajín. Dlhodobo presadzuje myšlienku takéhoto zdieľania poznatkov. Technológiu skúša stále viac odborníkov. Zároveň prebieha odborná diskusia o využití virtuálnej reality pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti. 

Redakcia, zdroj: orthofeed.com, Microsoft Europe YouTube

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This