Ortopedický magazín logo

Reklama

Výskumné centrum GMU bude používať ľudské kosti pri výučbe študentov forenznej vedy

Výskumné centrum GMU bude používať ľudské kosti pri výučbe študentov forenznej vedy

Portál NBC Washington priniesol informáciu o tom, že Univerzita George Mason bude od budúceho semestra ako jediná inštitúcia vyučovať forenzné vedy s využitím ľudských kostí. Laboratórium umožní študentom hľadať a získavať dôkazy z reálnych ľudských pozostatkov z presnej repliky miesta činu.

Miesto činu inšpirované reálnymi kriminálnymi prípadmi

Na pozemku o veľkosti vyše 20-tisíc štvorcových metrov budú mať študenti možnosť narábať s dôkazmi v rôznych podmienkach. Niektoré kosti budú pod vodou, iné zakopané pod zemou alebo zaliate cementom. Úlohou študentov bude vyriešiť modelové kriminálne prípady, inšpirované reálnymi udalosťami, od začiatku až do konca.

Mary Ellenn O’Toole ,pred vedením oddelenia forenzných vied na GMU, takmer tridsať rokov spolupracovala s FBI na rôznych významných kriminálnych prípadoch. Mnohé kľúčové dôkazy prípadov, ako napríklad Unabomber alebo zmiznutie Natalee Hollowayovej, sa nachádzali v exteriéri. Aj preto má toto exteriérové laboratórium veľký prínos pre budúcich vyšetrovateľov.

DNA ako dôkaz

Na mieste činu sa v minulosti často používal luminol na odhalenie okom nepozorovateľných stôp krvi. Táto organická zlúčenina, ktorá sa nastrieka na miesto činu, je však toxická a zväčša naruší štruktúru DNA a zničí ďalšie kľúčové dôkazy. V dnešnej dobe však bola vyvinutá pokročilejšia metóda infračervenej fotografie s takou citlivosťou, ktorá umožňuje vyšetrovateľom pracovať na mieste činu bez poškodenia DNA. Študenti GMU majú teraz k dispozícii aj 3D infračervenú kameru na hľadanie ľudských pozostatkov, ktorá pomohla odhaliť už mnoho prípadov.

redakcia

Zdroje:

NBC Washington

Possibility

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This