Ortopedický magazín logo

Reklama

Vypočujte si rozhovor s popredným lekárom Jurajom Popluhárom

V pondelok dňa 5. septembra si možete vypočuť rozhovor so špičkovým ortopédom a primárom Oddelenia pediatrickej ortopédie a spondylochirurgie vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Žilina MUDr. Jurajom Popluhárom PhD. MBA.

Rozhovor na témy ortopédie a chrbtice odoznie na Rádiu Regina v relácii Pohotovosť o 21.05.

JURAJ POPLUHÁR

Vysokú školu študoval od roku 1976 na Univerzite Karlovej v Prahe, štúdium dokončil v Martine v roku 1981, kde prestúpil z rodinných dôvodov. Od roku 1981 pracuje v žilinskej nemocnici, kde nastúpil na Ortopedické oddelenie. V rokoch 1984 a 1990 zložil I. a II. atestáciu v odbore ortopédia.

V roku 2002 obhájil vedecko-akademickú hodnosť philosophiaed doctor/PhD/. V roku 2012 vyštudoval manažment v zdravotníctve na Sales Manager Akademie SR a obhájil titul Master of Bussines Administrastion /MBA/.

Jeho užšou špecializáciou je pediatrická ortopédia a spondylochirurgia. Od roku 1997 pracoval ako vedúci lekár Oddelenia pediatrickej ortopédie, ktoré v tom roku založilo MZ SR ako oddelenie s celoštátnou pôsobnosťou. Od roku 2001 doteraz pôsobí ako primár Oddelenia pediatrickej ortopédie v FNsP Žilina.

Zdroj: https://lekari.sk/zilina/ortoped/mudr-juraj-popluhar, https://www.rtvs.sk/radio/program/1645/1881273

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This