Ortopedický magazín logo

Reklama

VIDEO: Koncert v Barcelone s 5000 ľuďmi potvrdil, že podujatia môžu byť bezpečné

Koncert potvrdil, že podujatia sú bezpečné

Na archívnej snímke z 27. marca 2021 ľudia s respirátormi tlieskajú pred hudobným koncertom v Barcelone. Foto: TASR-AP

Koncert s približne 5000 návštevníkmi, ktorý sa uskutočnil 27. marca v Barcelone, nebol udalosťou s „masívnym šírením“ koronavírusu SARS-CoV-2. Tento koncert potvrdil, že podujatia sú bezpečné. Samozrejme pri dodržaní stanovených opatrení. Informuje na svojej webovej stránke španielska verejnoprávna televízia RTVE

Účastníci koncertu absolvovali PCR testy 14 dní po podujatí, píše agentúra AFP. Spomedzi 4952 návštevníkov koncertu malo pozitívny test len šesť osôb, z ktorých štyri sa nakazili mimo koncertu, uvádza RTVE s odvolaním sa na zdravotníkov. Výskyt nákazy medzi účastníkmi 14 dní po koncerte podľa expertov nepreukázal šírenie ochorenia COVID-19 počas koncertu.

Pozrite si reportáž španielskej verejnoprávnej televízie

Koncert kapely Love of Lesbian sa konal v mnohoúčelovej športovej hale Palau Sant Jordi v Barcelone. Španielske úrady organizátorom koncertu udelili špeciálne povolenie. Cieľom bolo zistiť, či takéto podujatia – za dodržania prísnych hygienických opatrení – môžu byť bezpečné aj počas pandémie.

Koncert potvrdil, že podujatia sú bezpečné

Podmienkou na vstup bol negatívny test na ochorenie COVID-19, ktorí museli účastníci absolvovať v deň koncertu na jednom z odberových miest.

Účastníci mali počas podujatia na tvárach respirátory typu FFP2; nemuseli však dodržiavať povinné rozstupy vyplývajúce z epidemických opatrení. Ľudia boli rozdelení do troch zón a v priestoroch bolo zabezpečené vetranie.

Zdroj: TASR

Foto: TASR-AP

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This