Ortopedický magazín logo

Reklama

V UNB čakajú pacienti najdlhšie na ortopedické operácie

V UNB čakajú pacienti najdlhšie na ortopedické operácie

Pacienti v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) čakajú najdlhšie na ortopedické operácie. Podľa zoznamu čakateľov ide najčastejšie o výmenu bedrových alebo kolenných kĺbov. Pre TASR to povedala hovorkyňa najväčšej nemocnice na Slovensku Eva Kliská.

Ako uviedla, UNB má všetky oddelenia aktuálne otvorené pre tzv. bielu zdravotnú starostlivosť a začala už aj s plánovanými operačnými výkonmi. „Naši lekári postupne realizujú operácie, ktoré museli byť z dôvodu pandémie odložené,“ informovala.

Plánované operácie sú podľa hovorkyne v rôznych odbornostiach, ako napríklad v chirurgii, neurochirurgii alebo v ortopédii. Hovorí, že v každej tejto odbornosti posudzujú tímy lekárov jednotlivých pacientov, ktorí čakajú na zákrok a podľa závažnosti jeho zdravotného stavu určujú poradie.

„To znamená, že ak lekár určí, že daný výkon už neznesie odklad a prípadne ďalšie odloženie by mohlo viesť k zhoršeniu zdravotného stavu, tak takýto pacient urýchlene dostane termín operácie,“ dodala s tým, že všetci títo pacienti sú personálom UNB informovaní telefonicky.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This