Ortopedický magazín logo

Reklama

V Rooseveltovej nemocnici stúpol počet chorých zdravotníkov. Odsúvajú sa najmä termíny výmeny kĺbov

V Rooseveltovej nemocnici stúpol počet chorých zdravotníkov. Odsúvajú sa najmä termíny výmeny kĺbov

Za posledné dni stúpol počet chorých zdravotníkov s ochorením COVID-19 Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici. Na tento fakt reagovala na sociálnej sieti aj jej generálna riaditeľka Miriam Lapuníková s tímom nemocnice.

„Všetci vnímame frustráciu prameniacu z našej neúspešnej snahy zabezpečiť termíny hospitalizácií a následných operácií. Ide najmä o plánované výkony a hospitalizácie, týkajúce sa výmeny kĺbov a kĺbových náhrad. Vieme, že akokoľvek racionálne zdôvodnenie neodstráni vašu bolesť či obmedzenia, avšak vedzte, že nie sme k tomu ľahostajní a plne si uvedomujeme dôsledky tejto situácie,“ konštatovala Lapuníková, ktorá prosí pacientov o trpezlivosť a porozumenie.

Podľa nej počet zdravotníckych pracovníkov mimo výkonu práce z dôvodu ochorenia COVID-19 po tieto dni dosiahol okolo stovky.

„Zdravotníci sú úprimne frustrovaní z toho, že vám nevedia byť rovnako nápomocní ako v mimopandemickom období. Všetci veríme, že plynulosť poskytovania zdravotnej starostlivosti nebude ešte viac obmedzená a za krátky čas sa vrátime do zabehaných koľají,“ dodala riaditeľka Rooseveltovej nemocnice.

Podľa informácií zdravotníckeho zariadenia k 9. februáru evidovali 63 chorých zamestnancov, o deň neskôr už 90. K 10. februáru poklesol počet hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 na 44, šiesti sú stále na umelej pľúcnej ventilácii.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This