Ortopedický magazín logo

Reklama

V nemocniciach začnú vypomáhať študenti

V nemocniciach začnú vypomáhať študenti

V nemocniciach začnú vypomáhať študenti všeobecného lekárstva a ošetrovateľstva. Za prácu budú finančne ohodnotení a rátať sa im tiež bude ako súčasť praktického vyučovania v rámci štúdia. Informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

„Rezort zdravotníctva sa dôsledne pripravoval na vlnu koronavírusového variantu omikron a v spolupráci so vzdelávacími inštitúciami v SR zabezpečil lekárom a sestrám v nemocniciach výpomoc. Výsledkom je nasadenie 361 študentov,“ uviedla hovorkyňa. Pôjde o študentov štvrtého a piateho ročníka študijného odboru všeobecné lekárstvo a študentov druhého a tretieho ročníka odboru ošetrovateľstvo.

Študenti, ktorí sú kompletne zaočkovaní tromi dávkami vakcíny proti ochoreniu COVID-19, alebo tí, ktorí sú zaočkovaní druhou dávkou a ochorenie prekonali pred menej ako 90 dňami, môžu podľa rezortu poskytovať zdravotnú, respektíve ošetrovateľskú starostlivosť.

„V rozsahu, ktorý zodpovedá ich získaným teoretickým vedomostiam a praktickým zručnostiam nadobudnutým teoretickou a praktickou výučbou, pod odborným dohľadom zdravotníckeho pracovníka (lekára, sestry) určeného poskytovateľom zdravotnej starostlivosti,“ spresnila Eliášová.

V nemocniciach budú vypomáhať študenti za 10 eur na hodinu

Ministerstvo dodalo, že finančné ohodnotenie študentov bude vo výške desať eur za hodinu. „Táto odmena bude zaradená do výdavkov spojených s vykonávaním opatrení hospodárskej mobilizácie, pričom preplácané bude aj prípadné ubytovanie študentov,“ vysvetlila hovorkyňa.

V prípade, ak by sa rozhodli pre pomoc nemocniciam ďalší študenti, môžu tak urobiť vyplnením formulára na webe covidvnemocniciach.sk.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This