Ortopedický magazín logo

Reklama

Týždeň vedy a techniky prinesie viacero podujatí, väčšina z nich bude online

Týždeň vedy a techniky prinesie viacero podujatí, väčšina z nich bude online

Desiatky prednášok, workshopov či festivalov budú súčasťou Týždňa vedy a techniky na Slovensku. Jeho 18. ročník sa začína v pondelok 8. novembra a potrvá do nedele 14. novembra. Informovala o tom Eva Vašková z Centra vedecko-technických informácií SR. 

Záujemcovia sa napríklad dozvedia, ako vyzerá práca astronómov vo Vysokých Tatrách, akým vplyvom čelí naše srdce a ako ho zachrániť. Rovnako sa budú môcť zúčastniť aj matematickej prechádzky. Väčšina podujatí sa uskutoční vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu online, pár z nich aj prezenčne.

Cieľom Týždňa vedy a techniky na Slovensku je zlepšiť vnímanie vedy a techniky a spopularizovať ich v rámci spoločnosti. Podujatia realizované v rámci tohto týždňa sú určené hlavne žiakom základných a stredných škôl, ale aj mladým ľuďom, ktorých zapojenie do jednotlivých aktivít umožňuje vzbudiť záujem o štúdium vedeckých a technických disciplín.

Zdroj: tasr

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This