Ortopedický magazín logo

Reklama

Technicko-výrobné pracoviská v ortopedickej protetike V.: ORTOPROplus, spol. s r. o.

Legislatívne úpravy so zásadným vplyvom na ortopedickú protetiku

Začiatky a súčasnosť ortopedickoprotetickej zdravotnej starostlivosti

Prinášame vám historický prierez vývojom a výrobou ortopedických pomôcok. Zdrojom týchto úryvkov je publikácia ,,50 rokov zdravotnej starostlivosti V ORTOPEDICKEJ PROTETIKE na Slovensku”, ktorej autorom je skúsený ortopéd a hlavný odborník pre ortopedickú protetiku na Slovensku MUDr. Ján Koreň. Každý týždeň nájdete na stránkach Ortopedického magazínu nové pokračovanie. Pokračujeme v sérii článkov: Technicko-výrobné pracoviská v ortopedickej protetike.

ORTOPROplus, spol. s r. o.

Spoločnosť sídli na Skladnej ulici č. 8 v Košiciach. MVDr. Marián Jenčík – konateľ spoločnosti – zastupuje firmu v oblasti ekonomických a obchodných záležitostí. Hanuš Hlivka – konateľ spoločnosti – zastupuje firmu v oblasti vývoja a výroby ortopedických pomôcok. MUDr. Ľubica Jenčíková – lekár ortopéd – je garantom v oblasti medicínskeho poradenstva pre ortopedickú protetiku.

Technicko-výrobné pracoviská v ortopedickej protetike V.:

ORTOPROplus, spol. s r. o., vznikla v novembri 1995 transformáciou firmy ORTOPRO – Hanuš Hlivka, ktorá bola založená vo februári 1993 ako prvé neštátne zdravotnícke zariadenie na výrobu individuálne zhotovovaných ortopedických pomôcok s celoslovenskou pôsobnosťou.

Spoločnosť sa zaoberá výrobou a distribúciou individuálnych ortopedickoprotetických zdravotníckych pomôcok a maloobchodnou činnosťou v oblasti zdravotníckych pomôcok. Patrí medzi najväčšie ortopedickoprotetické firmy pôsobiace na Slovensku. V súčasnej dobe dosahuje v oblasti výroby a aplikácie individuálnych ortopedických pomôcok pevné postavenie nielen vo východoslovenskom, ale aj v stredoslovenskom a západoslovenskom regióne.

Koniec úryvku, pokračovanie v ďalšom dieli o PROTEA, s. r. o.

Zdroj: 50 rokov zdravotnej starostlivosti V ORTOPEDICKEJ PROTETIKE, MUDr. Ján Koreň, ISBN 978-80-971725-9-6

Na základe súhlasu autora na použitie diela.

Pokiaľ vás táto literatúra zaujíma, odporúčame vám aj vydanie ORTOPEDICKÉ POMÔCKY od pána MUDr. Jána Koreňa

Zdroj fotografií a grafík:

Obrázok 210: www.ortopro.sk

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This