Ortopedický magazín logo

Reklama

Technicko-výrobné pracoviská v ortopedickej protetike IV.: ORTO – PROTETIKA, s. r. o.

Legislatívne úpravy so zásadným vplyvom na ortopedickú protetiku

Začiatky a súčasnosť ortopedickoprotetickej zdravotnej starostlivosti

Prinášame vám historický prierez vývojom a výrobou ortopedických pomôcok. Zdrojom týchto úryvkov je publikácia ,,50 rokov zdravotnej starostlivosti V ORTOPEDICKEJ PROTETIKE na Slovensku”, ktorej autorom je skúsený ortopéd a hlavný odborník pre ortopedickú protetiku na Slovensku MUDr. Ján Koreň. Každý týždeň nájdete na stránkach Ortopedického magazínu nové pokračovanie. Pokračujeme v sérii článkov: Technicko-výrobné pracoviská v ortopedickej protetike

ORTO – PROTETIKA, s. r. o.

Technicko-výrobné pracoviská v ortopedickej protetike IV

Neštátne zdravotnícke zariadenie ORTO – PROTETIKA, s. r. o. Martin bolo založené v roku 1994. Sídli na Kollárovej ulici 21 v Martine. Jeho konateľmi sú PhDr. Martina Čiefová a Mgr. Juraj Čief, PhD., v súčasnosti prezident Slovenskej komory ortopedických technikov.

NZZ ORTO – PROTETIKA, s. r. o., Martin patrí k najväčším a najmodernejším zdravotníckym zariadeniam svojho druhu na Slovensku. V zdravotníckom segmente pôsobí od roku 1994. Firma poskytuje komplexnú zdravotnícku starostlivosť v oblasti diagnostiky, vyšetrenia a poskytovania ortopedickoprotetických zdravotníckych pomôcok, vrátane školy chôdze pre klientov po amputácii na dolnej končatine. Zároveň je školskou bázou pre študentov v odbore ortopedická protetika a pre medikov. V rámci sústavného a postgraduálneho vzdelávania zabezpečuje vzdelávacie aktivity pre lekárov a ortopedických technikov.

Technicko-výrobné pracoviská v ortopedickej protetike

V zdravotníckom zariadení poskytuje predovšetkým bandážne a nebandážne ortézy, protézy HK a DK, ortopedickú obuv a vložky na mieru konkrétneho klienta. Pri ich zhotovovaní sa používajú moderné materiály ako silikón, karbón, či rôzne iné kompozity. Pri stavbe, konštrukcii a aplikácií pomôcok uplatňujú certifikovaní ortopedickí technici aktuálne svetové technológie a diagnostické zariadenia, akými sú napríklad bionické a myoelektrické systémy, L.A.S.A.R. – Posture, PRESS CAM V4. 0, Harmony, COMPAS Master Unit a mnoho ďalších.

V portfóliu firmy nechýbajú však ani individuálne zhotovované ortézy pre vrcholových športovcov, reprezentantov a olympionikov Slovenska.

V súčasnosti sa ORTO – PROTETIKA zapája do čoraz častejšej cezhraničnej ortoprotetickej zdravotnej starostlivosti v rámci voľného pohybu osôb Európskej únie za účelom poskytnutia zdravotnej starostlivosti.

Koniec úryvku, pokračovanie v ďalšom dieli o ORTOPROplus, spol. s r. o.

Zdroj: 50 rokov zdravotnej starostlivosti V ORTOPEDICKEJ PROTETIKE, MUDr. Ján Koreň, ISBN 978-80-971725-9-6

Na základe súhlasu autora na použitie diela.

Pokiaľ vás táto literatúra zaujíma, odporúčame vám aj vydanie ORTOPEDICKÉ POMÔCKY od pána MUDr. Jána Koreňa

Zdroj fotografií a grafík:

Obrázok 205: www.ortoprotetika.sk

Obrázok 208, 209: Archív fotiek Mgr. Juraj Čief

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This