Ortopedický magazín logo

Reklama

Štúdia ukázala, že takmer 18 % vysokoškolských študentov v Anglicku malo protilátky proti covidu-19

takmer 18 % vysokoškolských študentov v Anglicku malo protilátky proti covidu-19

Foto: ilustračné, Envato Elements

V čase od 2. do 11. decembra 2020 pozorovali vedci mieru protilátok medzi študentmi piatich vysokých škôl.  Išlo o tie vysoké školy, ktoré predtým vykazovali vysoký počet nakazenia novým koronavírusom. Počas jesenného obdobia patrili medzi miestne ohniská. Štúdia PHE (Public Health England) ukázala, že podiel vysokoškolských študentov s protilátkami bol najvyšší medzi mladšími študentmi.

Študenti vo veku od 17 do 19 rokov mali 4,1-krát vyššiu pravdepodobnosť disponovania protilátkami, ako študenti vo veku od 23 až 25 rokov.  Tí študenti, ktorí bývali na internáte, mali 2,9-krát vyššiu pravdepodobnosť, že už si ich telo vytvorilo protilátky, ako študenti, ktorí bývali v inom prostredí.  Na internátoch, kde bola ešte na jeseň hlásená vysoká miera prípadov infekcie COVID-19, boli protilátky zaznamenané až u 49 % študentov.  Podľa autorov sa potvrdila dôležitosť dodržiavania vysokej miery hygieny, dezinfikovania spoločných priestorov a pravidiel o odstupe, čistých rukách a ochrane dýchacích ciest. Rovnako štúdia potvrdila dôležitosť skorej identifikácie nakazených osôb a ich včasnej izolácie. Podľa PHE sa tiež potvrdilo, že študenti budú zrejme aj naďalej patriť medzi náchylnú skupinu, prípadne nemusia mať žiadne príznaky a môžu vírus šíriť ďalej. Zabrániť tomu má pravidené testovanie s cieľom oddeliť týchto študentov a chrániť tak zvyšok spoločnosti.

Zdroj: www.gov.uk

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This