Ortopedický magazín logo

Reklama

ŠLÚ Kováčová pomôže deťom moderným rehabilitačným zariadením, prispel naň BBSK

Kováčová 17. marca (TASR) – Moderné rehabilitačné zariadenie Thera Suite, ktoré umožňuje zlepšiť rozsah, stabilitu, rovnováhu i samostatnosť v pohybe detí s mozgovou obrnou či po úrazoch a operáciách, predstavili v piatok (17. 3.) v Špecializovanom liečebnom ústave (ŠLÚ) Marína v Kováčovej. Ústav ho získal vďaka podpore Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) vo výške takmer 25.000 eur.

„Toto zariadenie pomocou špeciálneho obleku, takzvanej dynamickej ortézy, závesného systému-pavúka a cvičebnej klietky umožní deťom v rôznych vekových kategóriách posúvať sa ďalej vo svojom vývoji,“ uviedla primárka ŠLÚ Marína Katarína Reccabarenova.

„Napriek tomu, že toto nie je kompetencia samosprávneho kraja, som veľmi rád, že sme mohli podporiť zakúpenie tejto dôležitej pomôcky,“ povedal pri predstavovaní zariadenia predseda BBSK Ondrej Lunter. „Je to zároveň aj poďakovanie zamestnancom tohto zariadenia, pretože sú to práve oni, ktorí svojou činnosťou a svojím srdcom pomáhajú deťom prekonávať ich ťažkosti,“ dodal.

Ako upozornil riaditeľ ŠLÚ Kováčová Vladimír Sitarčík, nejde o jediné zariadenie, ktoré v tomto období získali a ktoré zlepší život klientom. Nedávno totiž začali používať aj novú hyperbarickú komoru, ktorá umožní zlepšiť zdravie deťom pri viacerých diagnózach.

Zdroj: TASR
Foto: www.marinakovacova.sk

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This