Ortopedický magazín logo

Reklama

Slovenkou roka 2021 v kategórii zdravotníctvo je Erika Mišiaková

víťazka Erika Mišiaková kategória zdravotníctvo

V kategórii zdravotníctvo zvíťazila Erika Mišiaková, námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľstvo v nemocnici Agel v Bánovciach nad Bebravou. Foto: TASR- Pavel Neubauer

Galavečerom v historickej budove Slovenského národného divadla (SND) vyvrcholil v piatok večer 13. ročník čitateľskej ankety Slovenka roka. V kategórii zdravotníctvo zvíťazila Erika Mišiaková, námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľstvo v nemocnici Agel v Bánovciach nad Bebravou. Zároveň pôsobí v rámci ODCH aj ako sestra v geriatrickej ambulancii.

Mimoriadne ocenenie za celoživotný prínos pre Slovensko udelila nominačná komisia tento rok dvom výnimočným osobnostiam – detskej lekárke Anne Hlavatej a lyžiarke Petre Vlhovej.

Titul Absolútna Slovenka roka 2021 získala Želmíra Komorechová, majiteľka spoločnosti Kompava. Vyštudovaná biochemička, ktorá v Novom Meste nad Váhom riadi firmu zameranú na vývoj, výrobu a distribúciu výživových doplnkov, získala prvenstvo aj v kategórii biznis a manažment.

V oblasti športu zvíťazila Helena Hanková, trénerka a funkcionárka v paralympijskom športe, ktorá v súčasnosti trénuje mužský paravolejbalový výber. Za oblasť médiá a komunikácia získala cenu moderátorka televízie TA3 Anka Žitná.

Prvenstvo v kategórii kultúra a umenie získala herečka Zuzana Kocúriková, ktorá o pár dní oslávi polstoročie v činohernom súbore SND. V kategórii veda a výskum patrí ocenenie Zdeňke Ďuračkovej, profesorke biochémie na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Popri pedagogickej práci sa venuje problematike oxidačného stresu a možnostiam ovplyvnenia symptómov viacerých ochorení ako sú srdcovo-cievne, cukrovka, Crohnova choroba, ADHD a depresívna porucha u detí.

V kategórii vzdelávanie uspela Anna Jurgovianová, špeciálna pedagogička, ktorá pracuje s rómskou komunitou viac ako 23 rokov, výtvarníčka, filantropka, riaditeľka Súkromnej spojenej školy v Kežmarku.

Za oblasť charity patrí ocenenie Ivete Mišovej, riaditeľke Združenia na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR, spoluautorke projektu BIVIO. Nina Krigovská, učiteľka ZUŠ z Popradu a umelecká vedúca Detského folklórneho súboru Letnička, získala ocenenie v kategórii podpora mladých talentov.

O ankete

Anketa Slovenka roka je pokračovaním podujatia, ktoré týždenník Slovenka organizoval v minulosti pod názvom Žena roka a Muž roka. O víťazkách v jednotlivých kategóriách rozhodujú diváci RTVS formou sms hlasovania a čitatelia Slovenky prostredníctvom kupónov, ako aj internetového hlasovania na www.slovenkaroka.sk.

Redakcia, zdroj: TASR

Foto: TASR-Pavel Neubauer

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This