Ortopedický magazín logo

Reklama

SHMÚ dnes zaznamenal na viacerých miestach rekordné denné teploty

SHMÚ dnes zaznamenal na viacerých miestach rekordné denné teploty

Meteorológovia v sobotu zaznamenali rekordné maximálne denné teploty. Namerali ich v staniciach Lučenec-Boľkovce (takmer 17 stupňov Celzia), Dudince (15 stupňov Celzia), Spišské Vlachy (takmer 15 stupňov Celzia) a Banská Bystrica (14 stupňov Celzia). Informoval o tom slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

„V lokalitách so slnečným počasím a slabším vetrom sme dnes zaznamenali veľmi vysoké hodnoty teploty vzduchu vzhľadom na ročnú dobu. Teplota vystúpila najvyššie v Banskobystrickom kraji a na dolnom Spiši, kde bolo lokálne až okolo 15 stupňov Celzia,“ zhodnotili odborníci.

Naopak, najchladnejšie počasie bolo v Above a na Turniansku, kde pri hmle a nízkej oblačnosti teplota vystúpila približne len na päť stupňov Celzia. „Nízka oblačnosť pretrvávala aj na krajnom západe a severozápade, na západe a severe bolo miestami aj veterno,“ priblížil SHMÚ. Vietor a nízka oblačnosť boli podľa ústavu hlavnou príčinou netypického rozloženia teploty vzduchu.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This