Ortopedický magazín logo

Reklama

Rakúsky kancelár Kurz chce v krajine osobnú zodpovednosť, nie protipandemické opatrenia

Rakúsky kancelár Kurz chce v krajine osobnú zodpovednosť, nie protipandemické opatrenia

Napriek stúpajúcemu počtu koronavírusových infekcií sa rakúsky kancelár Sebastian Kurz plánuje sústrediť viac na osobnú zodpovednosť, nie pokračujúcu štátnu kontrolu. Informovala o tom agentúra DPA.

Kurz vníma, že koronavírusová kríza sa nachádza v zlomovom bode. „Mení sa z akútnej výzvy pre spoločnosť ako celok na medicínsky problém jednotlivca,“ rakúsky kancelár uviedol v sobotu pre niekoľko regionálnych médií.

Tým, ktorí sa ešte nedali zaočkovať, treba jasne povedať, že skôr či neskôr sa nakazia, uviedol konzervatívny politik. Ľudia v liberálnej demokracii však majú právo konať nerozumne. „Môžete zjesť 10 rezňov denne alebo zliezť skalnú stenu so 140 kilami bez toho, aby štát stál dole a istil vás,“ povedal.

Štát sa teraz musí vrátiť k svojim hlavným úlohám, uviedol Kurz. Vďaka pokroku v očkovaní, noseniu rúšok a masovému testovaniu, sa situácia nedá porovnať s minulým letom, vysvetlil. 
Pravidlá dodržiavania sociálneho odstupu v Rakúsku  zrušili začiatkom júla a odstránili aj obmedzenia v otváracích hodinách reštaurácií. Sedemdňová incidencia na 100.000 obyvateľov sa odvtedy zvýšila zo sedem na desať. Odborníci očakávajú štvrtú vlnu ochorenia kvôli nákazlivejšiemu koronavírusovému variantu delta.
TASR
Foto: Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This