Ortopedický magazín logo

Reklama

Prípadnú zodpovednosť za očkovanie Sputnikom preberá štát

Prípadnú zodpovednosť za očkovanie Sputnikom preberá štát

Prípadnú zodpovednosť za očkovanie Sputnikom preberá štát. Foto: TASR-AP

Rezort zdravotníctva opravil pôvodné povolenie na terapeutické použitie neregistrovanej vakcíny Sputnik V. Pôvodný dokument z marca, ktorý podpísal ešte predchádzajúci minister Marek Krajčí (OĽANO), obsahoval nepresné údaje o balení lieku. Okrem toho sa zmenila právna úprava o liekoch. TASR o tom informoval komunikačný odbor rezortu.

Zodpovednosť za očkovanie Sputnikom preberá štát

„V pôvodnom znení povolenia sa uvádzalo, že za terapiu neregistrovaným liekom preberá plnú zodpovednosť ošetrujúci lekár. Toto ustanovenie však vzhľadom na zmenu legislatívy nie je aktuálne. V zmysle novej právnej úpravy preberá prípadnú zodpovednosť štát,“ uviedlo ministerstvo.

Opravou sa odstránila aj nepresnosť v špecifikácii lieku. Vykonaná oprava povolenia nie je podľa ministerstva vydaním nového povolenia a nemá žiadny vplyv na jeho materiálnu stránku, nemení jeho podstatu, ani účel.

Prihlasovanie na očkovanie neregistrovaným Sputnikom V spustili v utorok (1. 6.). Očkovať by sa malo dať v Lučenci, Bratislave, Michalovciach, Nových Zámkoch, Humennom, Bojniciach, Piešťanoch či Žiline. Prvá osoba má byť zaočkovaná v pondelok 7. júna.

Situácia na Slovensku

O 20 klesol počet hospitalizovaných pacientov, momentálne je ich 357. Z nich potvrdené ochorenie má 291 ľudí. Na JIS je 35 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 30 osôb.

Celkový počet úmrtí „na covid“ je 12.382 a celkový počet úmrtí „s covidom“ je 2420.

Prvou dávkou vakcíny je zaočkovaných 1.790.680 osôb, za predchádzajúci deň pribudlo 13.202 zaočkovaných. Druhú dávku vakcíny už dostalo 901.027 ľudí, uplynulý deň sa zaočkovalo 9576 ľudí.

Redakcia, zdroj: TASR

Foto: TASR 

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This