Ortopedický magazín logo

Reklama

Prieskum: Necelá štvrtina Slovákov nosí rúško podľa odporúčaní

Necelá štvrtina opýtaných nosí rúško jednorazovo alebo striktne len na odporúčané obdobie. Päť percent nosí jedno rúško alebo respirátor neobmedzene a iba jedno percento respondentov priznáva, že si ústa a nos nezakrýva vôbec. Výsledky vyplynuli z prieskumu výskumnej agentúry Nielsen Admosphere Slovakia.

Časť Slovákov odporúčania v oblasti nosenia ochranných prostriedkov na tvár dodržiava. „Prieskum ukázal, že 24 percent nosí jedno rúško alebo iný ochranný prostriedok len jednorazovo a ďalších 26 percent ho použije niekoľkokrát počas jedného dňa, než ho sterilizuje alebo vyhodí. Zaujímavosťou je, že vo väčšej miere využívajú jednorazovo prostriedky na prekrývanie tváre ženy než muži,“ priblížil Marek Zámečník z výskumnej agentúry. Ďalších 20 percent respondentov nosí ochranný prostriedok na tvári celý deň a 24 percent aj po obdobie niekoľkých dní po sebe.

Muži používajú rúško aj opakovane

Len malá časť respondentov (5 percent) podľa prieskumu nosí jedno rúško dlhodobo a sterilizáciu alebo nákup nového nerieši. „Medzi respondentmi je taktiež len jedno percento takých, ktorí tvrdia, že si ústa, respektíve tvár, neprekrývajú vôbec. Muži všeobecne vo väčšej miere nosia ochranné prostriedky na tvár opakovane či dlhodobo,“ poukázal Zámečník.

Prieskum tiež ukázal, že skoro dve tretiny respondentov majú doma do desiatich kusov rúšok a ďalších ochranných prostriedkov v zásobe. Zvyšných 34 percent ich má pre vlastnú potrebu viac. Zber dát sa uskutočnil online na vzorke 500 respondentov starších ako 15 rokov z internetovej populácie Slovenského národného panela.

zdroj: TASR

Foto: Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This