Ortopedický magazín logo

Reklama

Prešov: V nemocnici spustili do prevádzky nový RTG prístroj

Nový RTG prístroj

Prešov 15. marca (TASR) – Rádiologické oddelenie Fakultnej nemocnice J. A. Reimana v Prešove má nový RTG prístroj. Do prevádzky ho spustili v týchto dňoch. Podľa riaditeľa nemocnice Ľubomíra Šarníka ide o jediný prístroj s takýmto softvérovým vybavením v regióne strednej a východnej Európy. Stál 426.000 eur a financovaný bol zo štátneho rozpočtu.

„Je navrhnutý tak, aby pomáhal rádiologickým technikom vytvárať konzistentne vysokokvalitné obrázky na prvý záber. Technológia 3D kamery a inteligentná automatická analýza pomáha pri vyberaní správnych nastavení vzhľadom na habitus pacienta, ako aj správnej vyšetrovacej techniky,“ priblížil riaditeľ.

Inteligentné riešenie, ktoré je podľa neho založené na umelej inteligencii, je navrhnuté tak, aby sa znížil počet nepodarených snímok, minimalizovala radiačná záťaž pre pacienta, optimalizovalo celé vyšetrenie a zamedzilo sa snímkovaniu v prípade pohybu pacienta. „Významne to zvýši radiačnú bezpečnosť najmä pri vyšetrovaní detí, ako aj nespolupracujúcich pacientov,“ dodal Šarník.

Zdroj: TASR
Foto: www.fnsppresov.sk

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This