Ortopedický magazín logo

Reklama

Pozrite si video, ktoré pripravila Rooseveltova nemocnica pre postcovidových pacientov

video cvičenie pre postcovidových pacientov

Foto: ilustračné, Envato Elements

Ľuďom, ktorí prekonali ochorenie COVID-19, pomôže pri rekonvalescencii a rehabilitácii inštruktážne video, ktoré pripravila Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Ružena Maťašeje.

„Pacienti po prekonaní ochorenia COVID-19 majú často rôzne druhy ťažkostí. Návrat k zdravotnému stavu spred ochorenia si neraz vyžaduje dlhú rekonvalescenciu a rehabilitáciu. Naši odborníci pripravili inštruktážne video, kde sú návody a rehabilitačné cviky,“ uviedla Maťašeje.

Primárka oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie lekárka Martina Flašková v ňom pacientom vysvetľuje, s akými ťažkosťami sa po prekonaní ochorenia môžu stretnúť, ako si nastaviť životosprávu a proces rekonvalescencie a aké možnosti respiračnej fyzioterapie má pacient k dispozícii, či už priamo na oddelení alebo ich môže cvičiť individuálne. Fyzioterapeutka zároveň ukazuje cviky, ktorých cieľom je zlepšenie mechaniky dýchania, uvoľnenie dýchacích svalov a zlepšenie celkovej výkonnosti.

Zdroj: TASR, YouTube Nemocnica TV

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This