Ortopedický magazín logo

Reklama

Polícia v Malajzii dronmi deteguje ľudí so zvýšenou teplotou

dronmi deteguje ľudí

 V Malajzii sa najnovšou súčasťou preventívnych opatrení na boj proti koronavírusu stali drony, ktoré využíva tamojšia polícia. Tá dronmi deteguje ľudí so zvýšenou teplotou na verejných priestranstvách. V pondelok o tom informoval britský denník The Guardian s odvolaním sa na tamojšie médiá.

Drony, ktoré dokážu odmerať teplotu z výšky až 20 metrov nad zemou, v prípade nájdenia osoby so zvýšenou teplotou zasvietia červené svetlo. Upozorní tiež príslušné úrady, informovala malajzijská tlačová agentúra Bernama.

V Malajzii od minulého týždňa platí takmer celoštátny lockdown. Vláda ho zaviedla po tom, čo úrady začali koncom mája zaznamenávať denne viac než 9000 nových prípadov nákazy koronavírusom.

Na základe najnovších opatrení môžu domácnosť opustiť len dvaja členovia za účelom nákupu tovaru každodennej spotreby či návštevy lekára. Školy a nákupné centrá sú naďalej zatvorené. Výroba vo väčšine závodov ďalej pokračuje, aj keď v obmedzenej kapacite.

Polícia zároveň informovala, že drony bude používať aj na to, aby sa zaručilo, že občania budú dodržovať cestovné obmedzenia, píše The Guardian.

Policajti vo viacerých regiónoch by tiež podľa vlastných slov mali vykonávať náhodné domové návštevy a uisťovať sa tak, že občania dodržiavajú platné nariadenia.

Drony počas vlaňajšej kampane zameranej na prevenčné opatrenia proti koronavírusu využívala aj Čína, píše britský denník. Na videu zverejnenom čínskym štátnym denníkom Global Times vidno, ako drony rozprašujú dezinfekčné prípravky a hlásatelia na ulici upozorňujú megafónmi občanov, aby zostali doma.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This