Ortopedický magazín logo

Reklama

Počas školy je viac úrazov, pripomeňte si najdôležitejšie odporúčania

Počas školy je viac úrazov, pripomeňte deťom tieto odporúčania

Štatistiku detských úrazov každý rok znižuje obdobie prázdnin. Aj v čase, keď boli školy pre pandémiu zatvorené, poklesli počty poranení detí. Podľa zdravotnej poisťovne Union, v niektorých prípadoch aj o viac ako 33%. Na oddeleniach úrazovej chirurgie je tak opäť rušnejšie obdobie. 

5 rád ako zabrániť úrazu vášho dieťaťa

  1. Zabezpečte mu reflexné prvky! Na oblečenie, na aktovku alebo na bicykel, či kolobežku. Pri skoršom stmievaní je dobrá viditeľnosť vašich detí alfou a omegou.
  2. Najskôr vľavo, potom vpravo a potom to celé ešte raz – no a na červenú -nikdy! Naučte svoje deti správnemu prechádzaniu cez cestu!
  3. Po laviciach sa neskáče, po chodbách školy sa nebehá a už vôbec nie, keď práve desiatujeme. Vysvetlite dieťaťu, že všetku zvyšnú energiu si šetríme na hodiny telesnej výchovy. 
  4. Obuv musí mať podrážku, ktorá sa nešmýka. Platí to najmä v čase, keď sú chodníky plné mokrého, šmykľavého lístia.
  5. Nepreceňujte schopnosti svojho dieťaťa, vyberajte mu športové aktivity primerané jeho veku a telesnej zdatnosti. 

Možno je na mieste zamyslieť sa nad úrazovým poistením pre vaše ratolesti. Niektoré obsahujú aj krytie väčších rizík, napr. trvalé následky úrazu. Pri krytí menších rizík, akými sú to napr. hospitalizácia v dôsledku úrazu, zlomeniny, popáleniny a denné odškodné za dobu liečenia úrazu, z ktorého je dlhodobo vyplácaný najväčší objem poistných plnení.

Zdroj: TS Union

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This