Ortopedický magazín logo

Reklama

Pentagon vraj vyvinul mikročip, ktorý identifikuje COVID-19 v tele skôr, ako zaútočí

Pentagon vraj vyvinul mikročip, ktorý identifikuje COVID-19 v tele skôr, ako zaútočí

Foto: Envato Elements

Vedci z Agentúry pre obranné výskumné projekty (DARPA) a z ďalších laboratórií Pentagónu oznámili, že majú mikročip, ktorý je schopný detekovať vírus COVID-19 v ľudskom tele skôr, ako sa prejavia prvé príznaky.

Výskumný tím mal možnosť sledovať aj 1 271 infikovaných pacientov na palube vojenskej lode USS Theodora Roosevelta.

Ich získané poznatky smerovali k vývoju mikročipu so schopnosťou detekovať tento vírus v tele. Čip je vložený pod kožu a senzor sleduje, či je v tele daný vírus. Pokiaľ áno, po napojení pacienta na dialýzu dokáže tento čip filtrovať a odstrániť vírus z krvi pacienta. Takto prezentuje výskumný tím svoje výsledky vo videu zverejnenom na DailyMail.

Výskumníci očakávajú aj otázky týkajúce sa možnosti implantovať ľuďom vládou vyvinutý mikročip. Ubezpečujú, že cieľom nie je sledovať pohyb ľudí.  Matt Hepburn, plukovník vo výslužbe a armádny lekár pre infekčné choroby vo videu vysvetľuje, ako sa pacientovi pod kožu vloží malý tkanivový gél. Ten bol skonštruovaný tak, aby neustále monitoroval krv.

„Vložíte si ho pod kožu a gél vám oznámi, že vo vnútri tela prebiehajú isté chemické reakcie. Tento signál znamená, že zajtra budete mať príznaky,“ ysvetlil Matt Hepburn. Tieto informácie môžeme mať podľa autorov za tri až päť minút.

V súčasnosti vedecké tímy Pentagónu pracujú na spôsoboch, ako urýchliť skutočný rast protilátok proti vírusu.  Zároveň pracujú aj na vakcíne, ktorá by bola účinná proti všetkým koronavírusom.

Redakcia, zdroj: DailyMail.co.uk

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This