Ortopedický magazín logo

Reklama

Peng Liyuan vyzýva k celosvetovému úsiliu v prevencii a liečbe AIDS a TBC

Peng Liyuan vyzýva k prevencii a liečbe AIDS a TBC

Peng Liyuan, manželka čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga, vyzvala ľudí zo všetkých spoločenských vrstiev a krajín, aby spojili svoje sily a podnikli kroky v prevencii a liečbe AIDS a TBC – tuberkulózy s cieľom urobiť svet lepším miestom a vybudovať globálne spoločenstvo pre ochranu ľudského zdravia.

Peng Liyan, ktorá je zároveň veľvyslankyňou dobrej vôle Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre tuberkulózu a HIV / AIDS, to v pondelok uviedla prostredníctvom video záznamu na otváracom ceremoniáli špeciálnej udalosti v rámci zasadnutia OSN na vysokej úrovni, ktorá bola venovaná AIDS.

Cieľom podujatia bolo poskytnúť členským štátom WHO platformu, na ktorej by mohli znovu upevniť svoj záväzok zabrániť úmrtiam na tuberkulózu u pacientov s AIDS, a prediskutovať, akým spôsobom zintenzívniť reakciu na tuberkulózu spojenú s HIV v kontexte COVID-19.

Peng uviedla, že celosvetový boj proti AIDS a tuberkulóze dosiahol v posledných rokoch pozoruhodných výsledkov vďaka spoločnému úsiliu medzinárodného spoločenstva.

Čína podľa nej postupne zaviedla mechanizmus spolupráce medzi inštitúciami zaoberajúcimi sa prevenciou a kontrolou AIDS a TBC. V krajine sa podarilo udržať výskyt AIDS na nízkej úrovni. Za posledných 20 rokov tu tiež klesol výskyt tuberkulózy o viac ako 40% a úmrtnosť o viac ako 70%.

Tieto úspechy boli podľa jej názoru dosiahnuté vďaka pozornosti čínskej vlády, úsiliu zdravotníckeho personálu a prispievania dobrovoľníkov.

Peng Liyan sa tiež podelila o niekoľko dojemných príbehov a vyjadrila úctu ľuďom a dobrovoľníkom z celého sveta, ktorí prispeli k prevencii a liečbe týchto chorôb.

Závažné prenosné ochorenia sú výzvou pre celý svet a je spoločným želaním nás všetkých hrozbu AIDS a tuberkulózy zažehnať,“ uviedla.

Dodala, že prebiehajúca pandémia COVID-19 priniesla ďalšie problémy pri potláčaní týchto chorôb. Vyzvala štáty, aby chránili životy svojich občanov a spoločne spolupracovali na ďalšom postupe.

zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This