Ortopedický magazín logo

Reklama

OSN žiada školy, aby venovali oblasti zdravia väčšiu pozornosť

OSN žiada školy, aby venovali pozornosť zdraviu

OSN žiada školy, aby venovali väčšiu pozornosť starostlivosti o verejné zdravie, informovala tlačová agentúra DPA. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) a Organizácia OSN pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO) predstavili štandardy a opatrenia na dosiahnutie tohto cieľa.

Prepojenie medzi vzdelávaním a zdravím sa podľa týchto organizácií prejavilo najmä počas koronavírusovej pandémie. Pripomenuli zvýšenie hladiny stresu a problémy v oblasti duševného zdravia na školách. Zatváranie škôl v dôsledku ochorenia COVID-19 spôsobilo, že približne 365 miliónov detí na prvom stupni vzdelávania nedostávalo jedlo v školských stravovacích zariadeniach.

Poskytovanie týchto jedál podľa WHO a UNESCO podporuje návštevnosť škôl a takisto znižuje výskyt anémie u dospievajúcich dievčat. Deti a dospievajúci takisto chodia do škôl častejšie a ich školská dochádzka je dlhšia, keď školy venujú pozornosť hygiene, prevencii pred maláriou, sexuálnej výchove a starostlivosti o zrak.

Umývanie si rúk môže v chudobnejších krajinách podľa zmienených organizácií OSN znížiť mieru absencie až o 61 percent. Žiaci s hygienickými návykmi sú menej náchylní na získanie rôznych ochorení.

Zdroj: TASR, DPA 

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This