Ortopedický magazín logo

Reklama

Oddelenie klinickej onkológie A v NOÚ prešlo za takmer päť mesiacov kompletnou rekonštrukciou

Oddelenie klinickej onkológie A v NOÚ prešlo za takmer päť mesiacov kompletnou rekonštrukciou

Zrekonštruovať sa podarilo všetkých 150 izieb, čiže 249 lôžok v rámci celej nemocnice. Rozsiahla obnova zahŕňala výmenu okien, podlahy, vymaľovanie stien a novú elektroinštaláciu vo všetkých miestnostiach, komplexnú rekonštrukciu izieb, sociálnych zariadení, vyšetrovne, lekárskej izby či recepcie pri vstupe na oddelenie, zohľadňuje predovšetkým pohodlie a bezpečnosť hospitalizovaných pacientov. Foto: TASR, Michal Svítok

Oddelenie klinickej onkológie A, ktoré je súčasťou II. Onkologickej kliniky Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a Národného onkologického ústavu (NOÚ) v Bratislave, prešlo za takmer päť mesiacov kompletnou rekonštrukciou. V onkologickom ústave sú tak podľa jeho generálneho riaditeľa Tomáša Alschera obnovené všetky lôžkové oddelenia.

„Uvedomujeme si, že hospitalizovaní, ako aj ambulantní pacienti, veľmi citlivo vnímajú prístup zdravotného personálu, ale aj prostredie, v ktorom sa liečia. Vďaka ukončenej rekonštrukcii Oddelenia klinickej onkológie A sa nám počas uplynulých rokov podarilo zrekonštruovať všetkých 150 izieb, čiže 249 lôžok v rámci celej našej nemocnice, čím sme zavŕšili modernizáciu všetkých lôžkových oddelení v rámci celého ústavu,“ uviedol Alscher.

Oddelenie otvorili v piatok 7. januára. Stalo sa unikátnym akreditovaným pracoviskom rezortu zdravotníctva pre gestačnú trofoblastovú chorobu a sarkómy. Sarkómy sú malígne nádory v kostiach alebo v mäkkých tkanivách.

Na pracovisku, ktoré primárne poskytuje zdravotnú starostlivosť pacientom s gynekologickými nádormi a sarkómami, ročne hospitalizujú takmer 900 ľudí. Na oddelení je k dispozícii desať jednolôžkových a päť dvojlôžkových izieb. Disponujú vlastným novým sociálnym zariadením, sú plne klimatizované, vybavené novými príručnými stolíkmi či vstavanými skriňami. V každej je namontovaný germicídny žiarič, bezplatné WiFi pripojenie na internet či veľkoplošná televízia.

Zdroj: TASR

Foto: TASR, Michal Svítok

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This