Ortopedický magazín logo

Reklama

Očistné kúry ani drastické diéty nie sú tým, čo vaše telo po sviatkoch potrebuje

Očistné kúry ani drastické diéty nie sú tým, čo vaše telo po sviatkoch potrebuje

Drastické diéty a očistné kúry po vianočných a novoročných sviatkoch len spomalia metabolizmus. Vhodnejšie je do jedálnička pridávať postupne zdravšie jedlá, ovocie a zeleninu. Pripomenul to Regionálny úrad verejného zdravotníctva SR Bratislava hlavné mesto.

„Na podporu trávenia využite také potraviny, ktoré nastoľujú zdravú rovnováhu v črevách, prípadne obnovujú črevnú flóru ako kyslá kapusta, bryndza, zeleninový či mäsový vývar, zeler ako prírodné antibiotikum, škorica a klinčeky,“ vymenoval RÚVZ.

Úrad pripomína, že úplná zmena stravovania zo dňa na deň by mohla znamenať pre organizmus šok. Potrebné je do stravovania vrátiť pravidelnosť.

„Veľmi dôležité je upraviť aj svoj pitný režimsladené nápoje, ktoré nechýbajú na vianočnom stole, nahradíme len čistou vodou, ktorá je vynikajúca pre správne fungovanie organizmu aj pre chudnutie,“ poukázal RÚVZ.

Dôležité je aj vrátiť sa k dostatočnému spánku a k pravidelnej pohybovej aktivite. „Svojmu tráveniu pomôžete aj s bylinkovými čajmi s mätou, medovkou, materinou dúškou,“ dodal RÚVZ.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This