Ortopedický magazín logo

Reklama

Nová ortopedická ambulancia pre obyvateľov Alžbetinho dvora, Miloslavova a priľahlých obcí

Obyvatelia Alžbetinho dvora a Miloslavova majú ortopedického lekára

Ambulancia v Alžbetinom Dvore poskytuje špecializovanú ortopedickú starostlivosť detským aj dospelým pacientom. Foto: red.

Obyvatelia týchto obcí už nemusia cestovať desiatky minút do hlavného mesta, aby navštívili odborného lekára, ktorý im pomôže s ortopedickými ťažkosťami. V časti Alžbetin Dvor majú k dispozícii novú ortopedickú ambulanciu. 

Ambulancia poskytuje špecializovanú ortopedickú starostlivosť detským aj dospelým pacientom. Zmluvu má však uzatvorenú len so zdravotnou poisťovňou Union.

Podľa zdravotnej sestry Simony Kimličkovej tak v krátkom čase po otvorení ambulancie ostalo sklamaných množstvo pacientov, ktorí sú poistencami zväčša Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a potešili sa, že na ortopedické vyšetrenie v meste nebudú musieť čakať.

Starosta obce Milan Baďanský zriadenie novej ambulancie víta. „Som veľmi rád, že zdravotná starostlivosť sa v našej obci Miloslavov rozšíri aj o ambulanciu ortopéda a merné miesto pre ortopedické pomôcky a pridá sa k už existujúcim a veľmi dobre fungujúcim službám všeobecného a detského lekára a lekárne. Je to obrovský krok vpred pre všetkých obyvateľov obce, ktorí nemusia za ortopédom cestovať do hlavného mesta,“ uviedol Baďanský.

Dnes má obec takmer tritisícpäťsto obyvateľov. Predpokladá sa, že podobne ako iné služby, aj túto budú využívať obyvatelia z okolitých obcí.

Redakcia 

Foto: red.

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This