Ortopedický magazín logo

Reklama

NOÚ poskytuje onkologickú starostlivosť v plnej miere

NOÚ poskytuje onkologickú starostlivosť v plnej miere

Národný onkologický ústav (NOÚ) poskytuje aj počas aktuálnej situácie okolo nového koronavírusu onkologickú starostlivosť v plnej miere. Ako TASR potvrdila špecialistka pre styk s verejnosťou ústavu Patrícia Kubicová, pokračujú s onkologickou liečbou vrátane operačných zákrokov zhubných nádorových ochorení, ako aj s vyšetreniami, prostredníctvom ktorých onkológovia sledujú účinnosť liečby.

Kubicová poukázala tiež na to, že sa spustila prevádzka COVID oddelenia, kde je k dispozícií osem lôžok pre onkologických pacientov s pridruženým ochorením COVID-19, ktorí sa v národnom ústave aktuálne liečia, teda sú na chemoterapii alebo rádioterapii.

„Aktuálne je na Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny jedno voľné lôžko alokované na covidovú umelú pľúcnu ventiláciu. Keďže operačný program v našej nemocnici funguje v plnom rozsahu, potrebujeme mať k dispozícii všetkých päť ventilovaných lôžok,“ doplnila Kubicová.

Jedno lôžko v NOÚ je alokované na covidovú umelú pľúcnu ventiláciu, štyri na necovidové a päť JIS-kových bez umelej pľúcnej ventilácie pre onkologických pacientov s vážnym zdravotným stavom po náročnej operácii, prípadne so zhoršeným stavom počas chemoterapie alebo pre onkologických pacientov s pridruženým ochorením COVID-19, uzavrela Kubicová.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This