Ortopedický magazín logo

Reklama

Nezaočkovaní zamestnanci Moskovskej štátnej univerzity nemôžu prísť do práce

Nezaočkovaní zamestnanci Moskovskej štátnej univerzity nemôžu prísť do práce

Budova Moskovskej štátnej univerzity. Foto: Envato Elements

Krízový štáb Moskovskej štátnej univerzity (MGU) od pondelka neumožní prístup na miesto výkonu práce zamestnancom, ktorí nie sú zaočkovaní proti koronavírusu, informoval portál Meduza.io a televízna stanica Dožď. Nezaočkovaní zamestnanci Moskovskej štátnej univerzity sa do práce nedostanú. 

Podľa vyhlásenia krízového štábu MGU budú mať prístup na miesto výkonu práce iba zamestnanci, ktorí boli zaočkovaní aspoň prvou dávkou vakcíny proti koronavírusu. Prípadne tí, ktorí prekonali ochorenie COVID-19 alebo im zdravotný stav nedovoľuje dať sa zaočkovať.

Vedenie MGU v júni oznámilo, že v súvislosti s nariadením moskovského starostu Sergeja Sobianina a hlavnej hygieničky Moskvy Jeleny Andrejevovej je očkovanie povinné. Zaočkovať sa musí najmenej 60 percent pracovníkov univerzity. Nie je známe, koľko zamestnancov MGU je zaočkovaných. Univerzita však otvorila vlastné vakcinačné miesto, na ktorom sa môžu nechať zamestnanci a študenti univerzity zaočkovať.

Portál Meduza.io uvádza, že na univerzite podľa oficiálnych štatistík pracuje 10.784 učiteľov a vedeckých pracovníkom. Počet technických zamestnancov však nie je známy.

Úrady v ruskej metropole Moskva a okolitej oblasti 16. júna vyhlásili očkovanie proti ochoreniu COVID-19 za povinné pre ľudí pracujúcich v maloobchode, školstve. Tiež v oblasti zdravotnej starostlivosti, verejnej doprave a ďalších zamestnaniach, ktoré poskytujú služby veľkému počtu osôb. Prvou dávkou vakcíny sa pritom zamestnanci týchto sfér musia nechať zaočkovať najneskôr do 15. júla. Zamestnávateľ následne musí nezaočkovaným osobám zamedziť prístup na miesto výkonu práce alebo mu navrhnúť prácu z domu.

Zdroj: TASR

Foto: Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This