Ortopedický magazín logo

Reklama

Neurochirurgické oddelenie v Nemocnici Ružinov zavádza miniinvazívny program

Neurochirurgické oddelenie v Nemocnici Ružinov zavádza miniinvazívny program

Na neurochirurgickom pracovisku v nemocnici v Ružinove sa aj vďaka najmodernejšej operačnej technike môže vykonávať už aj minimálne invazívna neurochirurgia. Miniinvazívny program predstavuje šetrnejšiu alternatívu ku klasickej operácii. Informovala Eva Kliská, hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB).

Na Slovensku sú spinálne endoskopické zákroky, teda šetrnejšia metóda operácií, dostupné len vo veľmi obmedzenej miere. „Našou snahou je postupne tieto spinálno-endoskopické zákroky štandardne zaviesť. Jediným kritériom na výber pacienta  je vhodná medicínska indikácia,“ vysvetľuje operatér neurochirurgického oddelenia v Ružinove Benedikt Trnovec.

Endoskopická operácia takzvanej vyskočenej platničky môže byť pre niektorých pacientov indikovaná ako ešte šetrnejšia alternatíva ku klasickej mikrochirurgickej operácii. Výhodou endoskopie je podľa lekára najmä skrátený čas hospitalizácie či rýchlejší návrat pacienta do normálneho života, tiež menšia spotreba liekov proti bolesti a menšie riziko vzniku pooperačných komplikácií.

Pracovisko v Ružinove vykonáva aj minimálne invazívne kraniálno-vnútrolebečné operácie. Vďaka tomu sa umožní najmenší a bezpečný prístup do hlboko uložených miest v mozgu. Neurochirurgické oddelenie v Nemocnici Ružinov vzniklo pred rokom.

Zdroj: TASR

Foto: TASR – Štefan Puškáš

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This