Ortopedický magazín logo

Reklama

Nemecko: Šéfovi Inštitútu Roberta Kocha  sa opakovane vyhrážajú smrťou

Nemecko: Šéfovi Inštitútu Roberta Kocha  sa opakovane vyhrážajú smrťou

Šéf Inštitútu Roberta Kocha (RKI), hlavného nemeckého orgánu na kontrolu chorôb, Lothar Wieler v piatok uviedol, že v súvislosti s pandémiou koronavírusu čelí početným vyhrážkam smrťou. 

„Želal by som si, aby bola situácia príjemnejšia, avšak ešte vždy dostávam vyhrážky,“ citovala agentúra DPA Wielerovo vyjadrenie pre noviny mediálnej skupiny Funke.

Počet hrozieb podľa neho výrazne vzrastie vždy, keď je jeho meno spájané so zatváraním škôl či s tvrdeniami, že presadzuje lockdowny na úkor slobody obyvateľstva.

Tieto riziká mi však nebránia v plnení povinností. Pretože pokiaľ som zamestnancom tohto štátu, budem mu slúžiť zodpovedne,“ zdôraznil Wieler, ktorý vedie renomovaný inštitút RKI už od roku 2015. Predtým pôsobil ako profesor mikrobiológie na berlínskej Slobodnej univerzite. Wieler sa pred novinármi vyjadroval v súvislosti s kontroverziami okolo údajov RKI o počte zaočkovaných ľudí v Nemecku. RKI totiž nedávno vyhlásil, že skutočný počet ľudí, čo dostali vakcínu proti covidu, je vyšší než sú oficiálne štatistiky, čo viedlo k búrlivej verejnej diskusii.

zdroj: tasr

Foto: TASR/DPA

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This