Ortopedický magazín logo

Reklama

Nemecké mesto Mníchov zrušilo pre koronavírus vianočné trhy

Nemecké mesto Mníchov zrušilo pre koronavírus vianočné trhy

Na archívnej snímke z 28. novembra 2017 vianočné trhy v Mníchove. Nemecké mesto Mníchov zrušilo v utorok 16. novembra 2021 nadchádzajúce vianočné trhy, ktoré ročne do bavorskej metropoly prilákajú tri milióny návštevníkov. Dôvodom je "dramatický" nárast prípadov nákazy koronavírusom v spolkovej krajine Bavorsko.

Nemecké mesto Mníchov zrušilo v utorok nadchádzajúce vianočné trhy, ktoré ročne do bavorskej metropoly prilákajú tri milióny návštevníkov. Dôvodom je „dramatický“ nárast prípadov nákazy koronavírusom v spolkovej krajine Bavorsko, informovala agentúra AFP.

„Dramatická situácia v našich nemocniciach a exponenciálny rast rast počtu infekcií mi nedali na výber: žiaľ, mníchovské vianočné trhy sa tento rok nemôžu uskutočniť,“ oznámil vo vyhlásení starosta Mníchova Dieter Reiter.

V roku 2020 odvolali vianočné trhy vo viacerých nemeckých mestách v dôsledku pandémie koronavírusu, pripomína agentúra AFP. Mníchov je prvým veľkým mestom v krajine, ktoré tak urobilo aj tento rok. Sedemdňová incidencia v Nemecku vytrvalo stúpa už niekoľko týždňov. Od začiatku pandémie zachytili testy v Nemecku 4.494.300 infekcií vírusom SARS-CoV-2. Počet ľudí, ktorí zomreli na covid alebo s covidom, stúpol na 97.715.

Zdroj: TASR

Foto: TASR/DPA

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This