Ortopedický magazín logo

Reklama

Nemecké laboratóriá už narážajú pri PCR testoch na svoje kapacitné limity

Nemecké laboratóriá už narážajú pri PCR testoch na svoje kapacitné limity

Nemecké laboratóriá sú už na pokraji svojich kapacít v otázke vyhodnocovania výsledkov PCR testov. V rozhovore pre denník Rheinische Post to vo štvrtok povedal predseda nemeckého Združenia akreditovaných medicínskych laboratórií (ALM) Michael Müller. 

„Vysoký počet infekcií ide ruka v ruke s počtom vyhodnocovaných PCR testov. V súčasnosti nie je v tejto otázke určená takmer nijaká priorita. Laboratóriá v Nemecku už dosahujú svoje kapacitné limity,“ upozornil Müller. Podľa neho je dôležité, aby spolková republika pripravila novú testovaciu stratégiu.

Šéf vládneho krízového štábu na boj proti pandémii generálmajor Carsten Breuer vo štvrtok pre denník Süddeutsche Zeitung povedal, že zrejme bude potrebné určiť, ktoré skupiny populácie budú mať pri testovaní prednosť.

„Zamestnanci v kritickej infraštruktúre musia mať prednosť,“ povedal Breuer. Zároveň však dodal, že testovať sa musí plošne aj naďalej, pretože „potrebujeme čo najpresnejšie údaje o tom, ako nás aktuálna vlna pandémie zasahuje.“

Predseda zdravotníckeho výboru nemeckého Spolkového snemu (Bundestagu) Janosch Dahmen vo štvrtok vo vysielaní rozhlasovej stanice RBB-Inforadio pripustil, že je za uprednostňovanie PCR testov pre personál kritickej infraštruktúry, ako aj pre ťažko chorých.

„To však môže znamenať, že napríklad pri testovaní zadarmo dôjde k oneskoreniu posielania výsledkov PCR testov,“ povedal Dahmen. Dodal, že situácia sa podľa neho zlepší až vtedy, keď sa dostane pod kontrolu prudko rastúci počet nových prípadov covidu.

Zdroj: TASR, DPA

Foto: ilustračné, Envato Elements

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This