Ortopedický magazín logo

Reklama

Neinvazívna laserová terapia – M8 Robotizovaný laser MLS (Multi-wave Locked laser system)

Neinvazívna laserová terapia

Neinvazívna laserová terapia, Foto: Ortotech, spol. s.r.o.

Neinvazívna laserová terapia MLS obsahuje prelomovú technológiu a v súčasnosti sa považuje za najpokročilejší dostupný systém laserovej terapie. Laserová terapia MLS využíva viacvlnový, plne robotický laser na výrazné zníženie bolesti, zápalu a podporuje proces hojenia a obnovy mäkkých tkanív. Tento systém nájde svoje uplatnenie v rehabilitácii, ortopédií, športovej medicíne. Prináša rýchle a dlhodobé terapeutické účinky. Vďaka silnému biostimulačnému účinku MLS pulzu táto terapia ukazuje svoju účinnosť celosvetovo aj pri terapiách pacientov s pneumóniou v dôsledku ochorenia covid a rovnako aj v post – covidovej rehabilitácii. Terapia je vhodná pre široký okruh pacientov, od mladých cez dospelých až po starých. Zároveň nemá žiadne známe vedľajšie účinky a predstavuje pohodlnú, efektívnu, rýchlu a bezbolestnú liečbu. Laserová terapia MLS má schopnosť významne znížiť čas hojenia akútnych poranení a výrazne zlepšiť kvalitu života pacientov trpiacich chronickými ochoreniami.

M8 Robotizovaný laser MLS
M8 Robotizovaný laser MLS (Multi-wave Locked laser system), Ortotech, spol. s.r.o.

Laserová terapia MLS dodáva laserové svetlo na dvoch terapeutických vlnových dĺžkach, aby preniklo do správnej hĺbky v postihnutej oblasti tela. Prvá terapeutická vlnová dĺžka o hodnote 808 nm má antiedemické a antiflogistické účinky a druhá so silou 905 nm pôsobí zase analgeticky. Pri dodaní týchto vlnových dĺžok sa vytvorí energetická synergia, ktorá vyvolá väčšie protizápalové a analgetické účinky, než aké môžu samy vytvoriť, pri minimalizácii rizika tepelného poškodenia. Práve táto jedinečná kombinácia a synchronizácia kontinuálnych a pulzných emisií, ktoré charakterizujú MLS  sa odlišujú  od ostatných laserov triedy IV. Na rozdiel od technológie triedy IV prvej generácie má laserová terapia MLS schopnosť dodávať riadenú laserovú energiu. Táto jedinečná vlastnosť poskytuje presnejšie podanie terapeutickej dávky, čo znamená konzistentné a opakovateľné výsledky.

M8 Robotizovaný laser MLS (Multi-wave Locked laser system)
M8 Robotizovaný laser MLS (Multi-wave Locked laser system), Ortotech, spol. s.r.o.

Robotická terapia M8 má tieto terapeutické modality, a to:

1) spúšťové body bolesti (trigger points – TP)

2) liečba bolesti

3) anti-edém

4) biostimulácia

Medzi výhody pre pacientov patria:

Rýchla úľava od bolesti

Silný protizápalový účinok

Urýchlenie procesu regenerácie tkaniva 

Liečenie artritídy a degeneratívnych stavov

Rýchlejšie hojenie rán a pooperačných rezov

Prevencia pľúcnych fibróz a trvalého poškodenia pľúc

Nevyžaduje medikametóznu liečbu

Žiadne negatívne vedľajšie účinky

Nechirurgická a neinvazívná terapia

Skrátenie celkovej rekonvalescencie

Schválené FDA 

Preukázaná rozsiahlym výskumom

Liečba laserovou terapiou MLS má konkrétne využitie pri týchto zdravotných problémoch:

Artritída

Bolesť chrbta

Burzitída

 Degeneratívne ochorenia kĺbov

Fibromyalgie

Hernia alebo bulging disku

Bolesť bedrového kĺbu

Bolesť kolena

Svalové poranenia

Neuropatie

Plantárna fasciitída

Pooperačná bolesť

Intersticiálna pneumónia covid 19

Post- covid syndróm

Lumboischiadický syndróm

Bolesť v ramene

Poranenia mäkkých tkanív

Kompresia chrbtice

Podvrtnutie a natiahnutie

Zápal šliach a mnohé ďalšie.

Počas procedúry sa laserový lúč pohybuje na vrchole kože, pričom svetelná energia z laseru preniká priamo do pokožky a prenáša kyslík a krv do postihnutej oblasti. Tento zvýšený prietok krvi a jej cirkulácia stimuluje rast tkaniva a pomáha odstraňovať toxíny a opravovať poškodené tkanivo na bunkovej úrovni. Tieto zmeny naštartujú vlastný proces hojenia tkaniva stimuláciou mitochondrií v bunkách a urýchlia proces hojenia. Svetelná energia tiež pomáha uvoľňovať endorfíny a enkefalíny, t. j. prirodzené látky proti bolesti v tele, a blokovať bolestivé signály v mozgu.

Účinky laserovej terapie MLS môžu byť okamžité, avšak vhodnejšie je absolvovať viacero sedení, nakoľko vzhľadom na kumulatívnosť výsledkov sa očakáva postupné zlepšovanie stavu viditeľné počas celého procesu liečby. Počet odporúčaných terapeutických aplikácií závisí od toho, či je stav pacienta akútny alebo chronický a od závažnosti príznakov konkrétneho stavu. Väčšina pacientov má pozitívne výsledky pri 2 až 4 ošetreniach, pričom priemerný počet ošetrení je 7 až 10 vzhľadom na rozsah daného zdravotného problému. Trvanie jednej aplikácie MLS terapie je menej ako 15 minút, pričom celková dĺžka závisí od veľkosti ošetrovanej oblasti.

 

Autor článku:

MUDr. Martina Gembalová

Ortotech, spol. s.r.o., Banská Bystrica

Zdroje: pubmed.gov, asalaser.com

About Author

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a dostávajte každý týždeň výber najzaujímavejších správ zo sveta Ortopedického magazínu.

Úspešne ste sa prihlásili k odberu.

Share This